Lady Gaga z różańcem w ręku

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Piosenkarka opublikowała zdjęcie, na którym modli się na różańcu. Opowiedziała też o swoim stanie zdrowia.

Planuję wziąć za to odpowiedzialność, żeby nie tylko podnosić świadomość, ale rozwinąć badania dla tych, którzy cierpią tak, jak ja. Chciałabym pomóc coś zmienić. Nie używam słowa „cierpieć” dla litości czy uwagi. Byłam rozczarowana, kiedy widziałam, jak internauci sugerują, że dramatyzuję, zmyślam albo gram ofiarę, żeby wycofać się z trasy koncertowej. Jeśli byś mnie znał, wiedziałbyś, że to nie może być dalsze od prawdy. Jestem wojownikiem. Używam słowa „cierpieć” nie tylko ze względu na to, że trauma i chroniczny ból zmieniły moje życie, ale dlatego, że one trzymają mnie z dala od normalności. Trzymają mnie także z dala od tego, co kocham najbardziej na świecie: występowania dla moich fanów…

Zdjęcie: Lady Gaga na Instagramie

Lady Gaga odwołała swoją europejską trasę koncertową. Jako powód podała „ciężki ból fizyczny”, który lekarze uznają za objaw fibromialgii. Koncerty, które miały potrwać od 21 września do 28 października, odbędą się w 2018 roku.

Fibromialgia to przewlekła choroba reumatyczna tkanek miękkich – dość mało znana w społeczeństwie, mało znana też samej medycynie. Zanim taka diagnoza zapadnie, niestety często pacjent często jest traktowany, jak histeryk. Często rano wstaje zesztywniały i obolały. Zawodzi pamięć, a ból w całym ciele pojawia się na zmianę z innymi dolegliwościami. 

Lady Gaga z różańcem w ręku
3 (50%) 2 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze