Lednica NA ŻYWO

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Przejście przez Rybę

Dobiega końca XXI Spotkanie Młodych nad jeziorem Lednickim. Ostatnim punktem programu była uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem i wybór Chrystusa przez wszystkich uczestników Spotkania. Dokonano go w kilkunastu językach, a w imieniu Polaków słowa deklaracji wypowiedział bp Damian Bryl. Pierwsze grupy przeszły już przez Bramę Trzeciego Tysiąclecia, opuszczając pola przez szpaler, który tworzą harcerze. Do zobaczenia w przyszłym roku na Polach Lednickich 2 czerwca!

2017-06-04 00:20:00

Trwa Msza święta

Uroczystą Mszę św.  odprawiają księża przybyli z młodzieżą na Lednicę pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Homilię wygłosił bp Grzegorz Ryś z Krakowa. Mówił o świętowaniu. Jeśli nic nie możesz robić, to czekasz na coś, czego nie możesz zrobić sam. Czekasz na dary Ducha Świętego. Mówił też o otworzeniu serca dla Ducha Świętego, aby wspólnie z nim odszukać miłość, której w żaden inny sposób nie zdobędziemy.

2017-06-03 22:00:00

Całe pola lednickie leżą krzyżem przed Matką Bożą

Na polach panuje ruch i jest gorąco. Pielgrzymi używają koców termicznych do schłodzenia się. Wszyscy śpiewają Akatyst i przy słowie: “Witaj” poruszają się w jego rytm. Niedawno przeszła procesja niosąca obrazy Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej oraz Matki Boskiej Jasnogórskiej, podczas niej której obecni na polach leżeli krzyżem. Obecnie odmawiana jest modlitwa. Na tyłach pól ustawiła się ogromna kolejka do modlitwy wstawienniczej. Czekający trzymają się za ręce. Z głośników dobywa się głos opowiadający o tym, czym jest Brama Ryba. Po bokach sektorów roi się od tabliczek “Free hugs”. Harcerze musieli kilkakrotnie zatrzymywać ruch pielgrzymów, aby umożliwić przejazd karetki. Służba porządkowa rozdaje ciasteczka. Ksiądz zachęca do przesyłania swoich selfie na tle Ryby na stronę koronamaryi.pl, aby stworzyć Mozaikę Maryi Jasnogórskiej.

2017-06-03 18:50:00

Prymas do zgromadzonych

Prymas abp Wojciech Polak: Zwykle idę w przemarszu drogą Nowego Tysiąclecia, ale w tym roku witam was tu, na wzgórzu. Lednica to miejsce spotkania, gdzie odnajdziecie nie tylko siostry i braci, ale także Chrystusa, który tu, jak mówił o. Góra, przechadza się czasem nad jeziorem lednickim.

2017-06-03 17:27:00

Rektorzy na Lednicy

Rektorzy poznańskich uczelni przeszli w uroczystym pochodzie droga Nowego Tysiaclecia. „Połowa zwycięstwa to jest to, że się tu spotkaliście, ze wstaliście z kanap w waszych domach i jesteście tu. Teraz idźcie jeszcze w świat i kochajcie!”

2017-06-03 17:00:00

Konferencja "Idź i kochaj"

Konferencję na temat hasła tegorocznego spotkania młodych na Lednicy głosi o. Paweł Krupa OP. „Bóg zmusza nas do tego, abyśmy robili rzeczy wielkie.
Świętość to właśnie droga – polega na tym, by miłość przyjmować od Boga, a następnie przekazywać ją dalej – a więc mamy iść i kochać.

2017-06-03 16:10:00

Koronka do Bożego Miłosierdzia

Trwa śpiewana Koronka do Bożego Miłosierdzia przeplatana rozważaniami i fragmentami z Dzienniczka św. siostry Faustyny.

2017-06-03 15:12:00

Harcerze gotowi do służby

Harcerska Służba Lednica już po apelu. Za chwilę harcerki i harcerze rozejdą się w miejsca, w których będą pełnić służbę:)

Fot. Klara Chwaluk
Zdjęcie użytkownika Harcerska Służba Lednica ZHR.

2017-06-03 13:50:00

Anioł Pański

Modlitwę Anioł Pański prowadzi grupa z Fatimy. To piękne nawiązanie do obchodzonego w tym roku stulecia objawień fatimskich. Wraz z nimi przedstawiciele fraterni Trzeciego Zakonu Dominikańskiego.

2017-06-03 12:00:00

Ludzi ciągle przybywa

2017-06-03 11:10:00

Księża już spowiadają

Pole spowiedzi to miejsce, gdzie w każdej chwili można przystąpić do sakramentu pojednania. Na pewno wielu młodych skorzysta dzisiaj w tej możliwości.

2017-06-03 10:00:00

Zakończyła się Msza św.

Gromkimi brawami i tańcem wszystkich zgromadzonych zakończyła się Msza św. Wszędzie słychać było okrzyki radości. Na koniec arcybiskup pobłogosławił zgromadzonych, zachęcając do modlitwy i przyjazdu na kolejną Lednicę.

XXI Spotkanie Młodych Lednica 2000 odbywa się pod hasłem „Idź i kochaj”. Organizatorzy spodziewają się ok. 100 tys. uczestników, w tym także grup spoza Polski. Oprócz Polaków, swój udział zadeklarowali także pielgrzymi m.in. z Portugalii, Włoch, Wielkiej Brytanii, Mołdawii, Niemiec i Stanów Zjednoczonych.

Lednica NA ŻYWO
6 (100%) 2 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze