epa06477701 Smoke billows from the scene of a suicide bomb attack in Kabul, Afghanistan, 27 January 2018. A huge explosion rocked Kabul on 27 January, killing at least seventeen people and injuring several dozens people. EPA/HEDAYATULLAH AMID Dostawca: PAP/EPA.

Libia: co najmniej 8 śmiertelnych ofiar samobójczego zamachu

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Co najmniej 8 osób poniosło śmierć a 6 zostało rannych w rezultacie staranowania samochodem wypełnionym materiałami wybuchowymi przez zamachowca-samobójcę posterunku kontrolnego w mieście Ajdabija na wschodzie Libii – poinformowały w czwartek źródła medyczne.

Do zamachu doszło na jednej z dróg wylotowych z miasta położonego na południe od Bengazi. Wybuch uszkodził również 6 samochodów.

Nie są znane bliższe szczegóły zamachu, do którego nie przyznało się żadne ze zbrojnych ugrupowań walczących o władzę w Libii.

Był to już drugi tego rodzaju atak w rejonie Ajdabiji. Do poprzedniego, dokonanego 9 marca, przyznało się tzw. Państwo Islamskie (IS), które wciąż jest aktywne w środkowej i południowej Libii.

Miasto Ajdabija kontrolowane jest, podobnie jak większość wschodniej Libii przez wojska Chalifa Haftara będące zbrojnym ramieniem „równoległego” wobec rządu w Trypolisie rządu w Bengazi.

Po kontrolą uznawanego przez społeczność międzynarodową rządu w Trypolisie pozostaje zachodnia cześć Libii.

Libia: co najmniej 8 śmiertelnych ofiar samobójczego zamachu
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze