EPA/MARTIN DIVISEK

Liga Mistrzów: w Stambule Manchester City zwyciężył z Interem Mediolan [+GALERIA]

Manchester City wygrał Ligę Mistrzów 2023. W decydującym meczu drużyna z Anglii pokonała Inter Mediolan 1:0. To pierwszy tryumf Manchester City w tych rozgrywkach.

Do końca pierwszej połowy meczu Inter Mediolan – Manchester City był 0:0. Decydująca bramka dla Manchesteru City strzelona została przez Rodriego w 68 minucie meczu.

Team Pepa Guardioli – Manchester City – ostatni raz zwyciężył w międzynarodowych rozgrywkach ponad 50 lat temu. I choć zakwalifikował się do finału Ligi Mistrzów w sezonie 2020/21, przegrał wtedy z Chelsea F.C. Inter Mediolan ostatni raz zdobył puchar Ligi Mistrzów w 2010 roku. W przeszłości drużynie dowodzonej udało się to jeszcze dwukrotnie.

Sędzią meczu był Polak – Szymon Marciniak, uznawany obecnie za jednego z najlepszych z sędziów w przestrzeni całego świata. Stał się tym samym drugim w historii sędzią piłkarskim, który w jednym sezonie prowadził zarówno finał Ligi Mistrzów, jak i najważniejszy mecz Mistrzostw Świata.