łódź szpitalna

fot. pazybien.es

Łódź szpitalna „Papa Francisco” już pływa po Amazonii. Obsługują ją franciszkanie

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Łódź szpitalna „Papa Francisco” jest już gotowa do testów. Będzie pływać po Amazonii i docierać do tych, którzy potrzebują opieki medycznej.

W 2013 r., w czasie Światowych Dni Młodzieży w Brazylii, papież Franciszek odwiedził szpital prowadzony przez franciszkanów. Podczas wizyty Ojciec Święty w rozmowie z bratem Francisco Belottim, przełożonym generalnym, zapytał go, czy bractwo jest obecne w Amazonii. Papież zachęcił do przeprowadzenia jakiegoś projektu w tym regionie. Po tym spotkaniu bracia byli zmotywowani do tego, aby odpowiedzieć na tę prośbę i 5 listopada 2018 r. przedstawili papieżowi w Watykanie model tego, co będzie „statkiem szpitalnym”.

Projekt ten jest wspólną inicjatywą diecezji Óbidos i Ministerstwa Pracy. Celem jest zapewnienie opieki medycznej w regionie Amazonii i profilaktyka nowotworów. Pływający szpital składa się z przychodni, laboratorium, sali chirurgicznej, miejsca zakwaterowanie dla lekarzy specjalistów, którzy w większości będą wolontariuszami ze szpitali klinicznych zarządzanych przez Wspólnotę św. Franciszka z Asyżu.

Statek przechodzi obecnie okres prób i wykonywane są końcowe montaże. Następnie uda się do Betlejem, gdzie otrzyma obraz Matki Bożej z Nazaretu, a następnie do Óbidos, skąd po poświęceniu uda się na pierwszą misję.

źródło: pazybien.es

Zobacz także
Wasze komentarze