Lublin: studenci KUL w projekcie „Biblia Audio”

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Studenci KUL i mieszkańcy Lublina zostali zaproszeni do współpracy przy tworzeniu superprodukcji „Biblia Audio”. Chętni mogli wcielić się w rolę tłumu podczas nagrań tekstów Starego Testamentu. W przedsięwzięciu uczestniczy wielu znanych polskich aktorów, m.in. Krystyna Janda, Małgorzata Kożuchowska i Piotr Fronczewski oraz kompozytor Michał Lorenc.

Przejście przez Morze Czerwone, bitwa armii Gedeona czy egipska żałoba po śmierci pierworodnych to tylko niektóre sceny zrealizowane przez producentów „Biblii Audio” razem z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II.

Do współpracy zaproszono wszystkich chętnych którzy chcieliby użyczyć swojego głosu w odgrywaniu biblijnym tłumów. W nagraniu udział wzięło ponad czterdzieści osób. W większości byli to studenci lubelskich uczelni, a także pracownicy naukowi i administracyjni KUL.

W rozmowie KAI, pomysłodawca i reżyser projektu Krzysztof Czeczot przyznał, że jest zachwycony poziomem współpracy z aktorami amatorami – Widząc z jaką odwagą i ochotą podeszli do tego projektu jestem wzruszony i podekscytowany. Zrobienie czegoś takiego w naszym studio zajęłoby nam bardzo dużo czasu, a tutaj korzystając z gościnności KUL-u, mogliśmy zrealizować to szybko, profesjonalnie i w miłej atmosferze – powiedział aktor.

To nie jedyna forma współpracy producentów słuchowiska z lubelską uczelnią Chór Akademicki KUL wykona dla projektu jeden z starotestamentalnych psalmów, do muzyki napisanej przez światowej sławy kompozytora Michała Lorenza. Jak podkreślają producenci, będzie to ich dar z okazji stulecia istnienia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Do tej pory zrealizowano już pierwszą część tego przedsięwzięcia, którą było nagranie Nowego Testamentu. Druga część, do której został zaproszony KUL, to przygotowanie dźwiękowej wersji Starego Testamentu.

„Biblia Audio” jest próbą przedstawienia Biblii w formie słuchowiska. Swojego głosu biblijnym postaciom użyczyło już ponad 300 aktorów i 200 amatorów. Wśród profesjonalnych wykonawców znajdziemy całą plejadę gwiazd. Wśród nich, znajdują się m. in. – Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Krystyna Janda, Anna Seniuk, Małgorzata Kożuchowska, Bartosz Opania, Cezary Żak, Piotr Fronczewski, Wojciech Malajkat, czy Jerzy Trela.

Efekt tego projektu będzie dostępny w całości za darmo na stronie  www.bibliaaudio.pl

foto. kul/facebook.pl

Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze