epa06124340 A forest brigade’s member at work during a forest fire that started a day before, in Verin, northwestern Spain, 04 August 2017. Some 400 people are assisting to extinguish the fire which has destroyed 1,200 hectares so far. EPA/BRAIS LORENZO Dostawca: PAP/EPA.

Macedonia: ogłoszono stan wyjątkowy

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Macedonia ogłosiła 30-dniowy stan wyjątkowy w południowo-zachodniej części kraju ze względu na rozprzestrzeniające się pożary – podała w niedzielę agencja AP. Sytuację pogarsza fala upałów, która zalała kraj.

Stan wyjątkowy na 30 dni w dwóch gminach: Makedonski Brod i Czaszka ogłosił późnym wieczorem w sobotę macedoński minister spraw wewnętrznych Oliwer Spasowski. Wszystkie dostępne środki bezpieczeństwa mają być skierowane do regionu objętego pożarami.

Od około dwóch tygodni z pożarami w Macedonii walczą strażacy i ochotnicy. Spasowski podkreśla, że sytuacja jest pod kontrolą. Policja potwierdziła, że w wiosce w pobliżu stolicy kraju, Skopje, znaleziono zwęglone ciało. W regionie górskim, gdzie ogień zagraża gospodarstwom domowym, do gaszenia pożarów wysłano helikoptery. W akcji pomagają Bułgaria i Turcja. 

Fot. PAP/EPA/BRAIS LORENZO

Macedonia: ogłoszono stan wyjątkowy
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze