epa06145615 Firemen and police secure the site where a large tree fell and injured several people in Largo da Fonte, in the parish of Monte, on the Madeira island, Spain, 15 August 2017. According to reports, the accident occured at a place where the feast of the island’s patron saint was taking place. EPA/HOMEM DE GOUVEIA Dostawca: PAP/EPA.

Madera: drzewo spadło na procesję, są zabici i ranni

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Drzewo przygniotło ludzi podczas wtorkowych obchodów religijnych w miejscowości Monte, niedaleko Funchal – stolicą Madery.

Zginęło co najmniej 11 osób, w tym dwójka dzieci, a 35 osób zostało rannych – podał portugalski publiczny nadawca radiowo-telewizyjny (RTP). Drzewo upadło przed kościołem na wzgórzu we wsi Monte. W pobliżu sprzedawano świece, zebrało się tam wiele osób, które miały wziąć udział w procesji.

Do incydentu doszło podczas Festa da Senhora do Monte, w którym co roku biorą udział tysiące pielgrzymów z całego świata. Kilka osób trafiło do szpitala ze złamaniami i urazami głowy. Władze nie przekazały jeszcze oficjalnego bilansu tragedii. Po wypadku procesję odwołano. Święto Festa de Nossa Senhora do Monte (Święto Naszej Pani z Monte) trwa dwa dni, od 14 sierpnia i jest uważane za jedne z najważniejszych świąt religijnych na Maderze. Biorą w nim udział m.in. przedstawiciele regionalnego rządu. Nie są znane jeszcze przyczyny zawalenia się drzewa.

Galeria (8 zdjęć)
Zobacz także
Wasze komentarze