Fot. PAP/EPA

Malezja: aresztowano siedem osób podejrzanych o związki z islamistami

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Władze Malezji zatrzymały siedem osób podejrzanych o związki z bojownikami islamskimi, w tym z człowiekiem, który rzekomo groził królowi i premierowi kraju – poinformowała w czwartek malezyjska policja.

Czworo Malezyjczyków i trzech Indonezyjczyków zostało aresztowanych w czterech stanach między 12 lipca a 17 lipca – poinformował w oświadczeniu inspektor generalny policji Mohamad Fuzi Harun. Wśród zatrzymanych jest kobieta, obywatelka Malezji, która wysyłała pieniądze do znanego malezyjskiego bojownika w Syrii.

Z kolei 34-letni bezrobotny mężczyzna został aresztowany w stanie Johor za rzekome opublikowanie w mediach społecznościowych pogróżek wobec króla Malezji Muhammada V i premiera Mahathira Mohamada, a także wobec ministra ds. religii Mujahida Yusofa.

W styczniu 2016 r. służby tego w większości muzułmańskiego kraju zostały postawione w stan gotowości, kiedy grupa związana z dżihadystycznym Państwem Islamskim (IS) przeprowadziła serię ataków w Dżakarcie, stolicy sąsiedniej Indonezji – zwraca uwagę agencja Reutera.

W ciągu ostatnich kilku lat w Malezji aresztowano setki osób podejrzanych o powiązania z grupami bojowników islamskich, w tym z IS, ale w kraju tym nigdy nie doszło do poważniejszego ataku terrorystycznego.

Malezja: aresztowano siedem osób podejrzanych o związki z islamistami
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze