fot. bartekgraczak, flickr.com

Malta: katastrofa samolotu

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Na Malcie rozbił się w poniedziałek niewielki samolot, zginęło pięć obywateli Francji. Do wypadku doszło wkrótce po starcie maszyny.

Do informacji publicznej podano, że samolot leciał do Misraty w Libii z misją monitorowania szlaków przemytu migrantów na Morzu Śródziemnym dla francuskiego rządu. Pierwotnie twierdzono, że maszyna została wynajęta od Luksemburga, co nie jest prawdą. Wszystkie pięć ofiar to obywatele francuscy: trzej przedstawiciele ministerstwa i dwaj pracownicy przedsiębiorstwa CAE. To najpoważniejszy wypadek lotniczy na Malcie w czasach pokoju. 

Na początku była mowa, że na pokładzie znajdowali się prawdopodobnie przedstawiciele unijnej agencji granicznej Frontex, jednak rzecznik unijnej agencji ochrony granic poinformował na Twitterze, że samolot nie został wysłany przez nich. Dwusilnikowy samolot Metroliner, mogący pomieścić 10 osób, kilka sekund po starcie o godz. 7.20 przechylił się na prawą stronę i spadł na ziemię, stając w płomieniach – relacjonowali świadkowie zdarzenia. Części płonącego wraku wypadły również na drogę poza terenem lotniska.

Trwa akcja ratownicza. Lotnisko zostało zamknięte do odwołania, trwa dochodzenie w sprawie przyczyn wypadku. Na miejsce wypadku skierowano straż pożarną, policję, funkcjonariuszy obrony cywilnej i ratowników medycznych.

fot. bartekgraczak, flickr.com

Malta: katastrofa samolotu
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze