Mamy pierwszy medal igrzysk! Srebro Klaudii Zwolińskiej w slalomie K1 [+GALERIA]

Kajakarka górska Klaudia Zwolińska zajęła drugie miejsce w finale slalomu K1 podczas igrzysk olimpijskich! To pierwszy medal wywalczony przez Biało-Czerwonych w Paryżu. Klaudia Zwolińska, aktualna mistrzyni Europy w slalomie K1, czuje się jak ryba w wodzie na olimpijskim torze.

25-letnia kajakarka górska już w sobotnich eliminacjach pokazała się z bardzo dobrej strony, uzyskując drugi wynik. W półfinale potwierdziła świetną formę, nie dotknęła tyczki i płynnie pokonała trasę w czasie 99,84. Wyprzedziła ją tylko Niemka Ricarda Funk, szybsza o 0,53 s.

Tuż za Polką uplasowała się Brytyjka Kimberley Woods – 99,87. Najlepsza w eliminacjach Australijka Jessica Fox awansowała do finału z ósmym rezultatem – 104,38. Teraz jest przerwa do godz. 17:45 – wtedy rozpocznie się wielki finał z udziałem 12 najlepszych zawodniczek, które po prostu jeszcze raz przepłyną tor i rezultaty na mecie zdecydują, kto wywalczy miejsce na podium.

Polka jest na pewno w gronie kajakarek, które mogą wywalczyć medal olimpijski.