fot. Pixabay

Maroko: władze zakazują produkcji, importu i sprzedaży burek

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Władze Maroka zabroniły produkcji, importu i sprzedaży w kraju burek, czyli strojów zasłaniających całe ciało muzułmanek. Powodem są kwestie bezpieczeństwa – poinformowała we wtorek miejscowa prasa.

Według mediów marokańskie MSW wydało okólnik skierowany do urzędników odpowiedzialnych za handel w miastach, z którego wynika, że od tego tygodnia nie mogą wydawać zgody na sprzedaż burek. Resort na razie nie odniósł się oficjalnie do tej sprawy.

W niektórych dzielnicach handlowych Casablanki, gospodarczej stolicy kraju, pracownicy MSW w poniedziałek informowali handlarzy o nowej decyzji – podał marokański portal Medias 24.

W mieście Tarudant na południu kraju wysoki rangą przedstawiciel władz nakazał producentom burek, by w ciągu 48 godzin zlikwidowali zawartość magazynów. Mają też wstrzymać produkcję i handel tym strojem – wynika z dokumentu, który krąży w mediach społecznościowych i na który powołują się lokalne media.

Portal Le360 cytuje wysokiego rangą przedstawiciela MSW, który powiedział, że resort postanowił „całkowicie zakazać importu, produkcji i handlu tym strojem we wszystkich miastach i miejscowościach” Maroka. „Bandyci wielokrotnie wykorzystywali ten strój, by popełniać przestępstwa” – tłumaczy prasa.

Maroko: władze zakazują produkcji, importu i sprzedaży burek
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze