epa06227257 A couple embraces each other in front of a makeshift altar in memory of the victims of the earthquake, in Mexico City, Mexico, 25 September 2017. Citizens left floral offerings and tributes in memory of those killed by the earthquake that struck central Mexico on 19 September. EPA/MARIO GUZMAN Dostawca: PAP/EPA.

Meksyk: 14 zabitych w ataku na ośrodek leczenia narkomanów

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Co najmniej 14 osób zginęło, a osiem odniosło obrażenia we wtorek wieczorem w mieście Chihuahua na północy Meksyku, gdzie uzbrojona grupa dokonała ataku na ośrodek leczenia narkomanów – poinformowała lokalna policja.

„Grupa zbrojna wdarła się do ośrodka reintegracji Uniendo Familias i zaczęła strzelać z karabinów do pacjentów, zabijając 14 z nich i raniąc ośmiu” – wyjaśnił sekretariat bezpieczeństwa z miasta Chihuahua, które jest stolicą stanu o tej samej nazwie.

W chwili ataku w ośrodku przebywało 25 osób.

Fot. EPA/MARIO GUZMAN

Stan Chihuahua, położony przy granicy z USA, jest jednym z meksykańskich stanów, które są najbardziej dotknięte przez przemoc związaną z przemytem narkotyków. Działa tam kartel z Juarez, który rywalizuje z innymi grupami przestępczymi, takimi jak Sinaloa.

W ciągu ostatnich 10 lat w ośrodkach leczenia narkomanów doszło do co najmniej sześciu ataków. W ten sposób zwalczające się gangi wyrównywały rachunki, przekonane, że ich wrogowie ukrywają się w tych centrach – twierdzą władze.

Od początku wojny z kartelami narkotykowymi, ogłoszonej przez meksykański rząd w 2006 roku, zginęło lub zaginęło ponad 200 tys. ludzi. 

Meksyk: 14 zabitych w ataku na ośrodek leczenia narkomanów
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze