Meksyk: silne trzęsienie ziemi!!!

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,1 nawiedziło we wtorek południowy Meksyk. Wstrząsy były odczuwalne w stolicy kraju, mieście Meksyk, gdzie jeden budynek częściowo się zawalił – podała agencja Reutera.

Szef meksykańskiej służby ds. sytuacji nadzwyczajnych i klęsk żywiołowych Luis Felipe Puente poinformował na Twitterze, że nie ma na razie raportów dotyczących ofiar i zniszczeń. Meksykańskie władze wezwały mieszkańców do stosowania się do zaleceń służb bezpieczeństwa.

Według amerykańskiej służby geologicznej (USGS) trzęsienie ziemi miało magnitudę 7,1, a jego epicentrum znajdowało się w stanie Puebla, 123 km na południowy wschód od miasta Meksyk. Lokalne stacje telewizyjne pokazują zdjęcia, na których widać zniszczone budynki w mieście Meksyk. Swoją działalność zawiesiła meksykańska giełda.

Wcześniej we wtorek w stolicy kraju odbyły się ćwiczenia na wypadek trzęsienia ziemi.

Znaczna część miasta Meksyk wybudowana jest na dnie dawnego jeziora, którego gleba potęguje wstrząsy, powodując, że odczuwalne są nawet te oddalone o kilkaset km od miasta.

19 września przypada 32 rocznica trzęsienia ziemi o magnitudzie 8,1, w którym zginęło według różnych szacunków od 5 do 40 tys. osób. Jego epicentrum znajdowało się na Ocenie Spokojnym, 350 km na południowy wschód od stolicy kraju.

Więcej informacji już wkrótce.

Meksyk: silne trzęsienie ziemi!!!
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze