Merkel: islam jest częścią Niemiec

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Kanclerz Angela Merkel oświadczyła w środę w Bundestagu, że islam stał się częścią Niemiec. Podkreśliła, że chrześcijańskie korzenie są bezdyskusyjne, ale że „wraz z 4,5 mln mieszkających u nas muzułmanów ich religia, islam, stała się częścią Niemiec”.

Merkel przyznała, że wielu ma problem z oswojeniem się z tą myślą, i mają do tego prawo. Jednak zadaniem rządu federalnego jest prowadzenie wszystkich dyskusji w taki sposób, by ostatecznie w rezultacie konkretnych decyzji więzi między wszystkimi mieszkającymi w Niemczech na stałe ludźmi były silniejsze, a nie słabsze – relacjonuje agencja dpa.

Kanclerz podkreśliła, że większość mieszkających w Niemczech muzułmanów odrzuca radykalizm i islamistyczny terror. „Wielu z nich praktykuje swoją religię, islam, pokojowo, zgodnie z konstytucją i prawem” – zaakcentowała.

Agencja dpa pisze, że Merkel odpowiedziała w ten sposób nowemu ministrowi spraw wewnętrznych Horstowi Seehoferowi (CSU), który mówił w tym miesiącu, że „islam nie jest częścią Niemiec”, które zostały ukształtowane przez chrześcijaństwo, ale wyznawcy islamu już tak. 

Merkel: islam jest częścią Niemiec
0.9 (15%) 4 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze