Lahti, Finlandia, 04.03.2017. Polacy – od lewej: Kamil Stoch Piotr ¯y³a, Maciej Kot i Dawid Kubacki po skoku Stocha w drugiej serii dru¿ynowego konkursu skoków na du¿ej skoczni, w trakcie Mistrzostw Œwiata w narciarstwie klasycznym w fiñskim Lahti, 4 bm. Polacy zostali dru¿ynowymi mistrzami Œwiata. (jkm) PAP/Grzegorz Momot

Miażdżące zwycięstwo Polaków w Lahti

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Sobotni konkurs drużynowy w Lahti okazał się dla polskiej reprezentacji wspaniałym zwycięstwem. Polacy zwyciężyli z miażdżącą przewagą nad drugimi Norwegami i trzecimi Austriakami.

W Lahti trwają mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Nasi skoczkowie jak dotąd spisują się w nich fenomenalnie.

Dzisiejszy konkurs odbył się na średniej skoczni K120. W pierwszej serii Polacy wyraźnie dominowali. Wszyscy nasi zawodnicy oddali równe, dobre skoki ok. 130 metrów. Kamil Stoch, Maciej Kot i Piotr Żyła skoczyli równe 130,5 metra, Dawid Kubacki półtora metra bliżej. Takie skoki dały nam prawie osiemnastopunktową przewagę nad drugimi Austriakami. Na trzecim miejscu ze stratą półtora punkta do wiceliderów plasowali się Niemcy.

W drugiej serii głównym rywalem skoczków był wiatr, który nieustannie zmieniał swój kierunek. Zawody momentami przypominały loterię, jednak Polacy wyszli z niej obronną ręką. Powoli budowana przez cały konkurs przewaga w drugiej serii jeszcze wzrosła i ostatecznie dała nam pewne zwycięstwo.

/ab
Fot. PAP/Grzegorz Momot

Miażdżące zwycięstwo Polaków w Lahti
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze