Michael McCusker: Rycerze Kolumba nadal będą pomagać uchodźcom z Ukrainy
Rycerze Kolumba nie będą ustawać w niesieniu pomocy wobec uchodźców wojennych. Zapewnił o tym Najwyższy Mistrz Stopnia Patriotycznego i członek Rady Dyrektorów Rycerzy Kolumba Michael McCusker, który przebywał w Radomiu. Gość z USA zwiedził Dom McGivney’a, który znajduje się przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu. Właśnie w tej wspólnocie prężnie działają Rycerze Kolumba.
Michael McCusker przypomniał, że Rycerze Kolumba są braterską organizacją, zrzeszającą mężczyzn katolików, która formuje i zacieśnia więzi. – I właśnie przez to możemy sobie wzajemnie pomagać we wzrastaniu w wierze, aktywności w parafiach i byciu aktywnymi w społeczności – podkreślił McCusker.
>>> PKWP: Ukraina potrzebuje wsparcia nie tylko materialnego, ale także duchowego
Zwrócił uwagę, że społeczność Rycerzy Kolumba wzrosła, począwszy od piwnicy w New Haven z 12 mężczyzn do ponad 2 milionów na całym świecie, także w Polsce i w Ukrainie. – Zresztą oba kraje są bardzo ważne, bo stanowią silne ośrodki wiary katolickiej. Gdy rozpoczął się kryzys w Ukrainie, Polska stała się bezpiecznym miejscem i schronieniem dla tych, którzy cierpią z powodu wojny. Pozwoliło to też Rycerzom Kolumba stworzyć wspaniałe miejsca, jak na przykład Dom McGivneya, skąd możemy dostarczać pomoc Ukrainie, ale też dać schronienie tym, którzy zostali przesiedleni – powiedział członek Rady Dyrektorów Rycerzy Kolumba.
– Ze względu na nasze przywiązanie do Polski i Ukrainy, ta trudna sytuacja jest zawsze na uwadze Rycerzy Kolumba w New Haven, ale również u wszystkich członków w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i na Filipinach. Nawet jeśli wsparcie zachwiało się w innych obszarach, Rycerze Kolumba pozostali oddani wsparciu tutejszych działań, żeby zapewnić nie tylko bezpieczeństwo Ukrainie, ale także Kościołowi Katolickiemu na tym obszarze – dodał Najwyższy Mistrz Stopnia Patriotycznego.
>>> Ukraina: Prawosławny Kościół Ameryki popiera obronne wysiłki Ukrainy przeciw agresji Rosji
Przypomnijmy, że pomysł budowy Domu McGivney’a zrodził się podczas jednej z wizyt w Radomiu Patricka E. Kelly’ego – Najwyższego Rycerza Zakonu Rycerzy Kolumba.
Na potrzeby dzieła przeznaczono około 500 metrów kwadratowych na dwóch kondygnacjach, gdzie realizowana jest działalność charytatywna, psychologiczna oraz integracyjna. W budynku mieszczą się gabinety dla psychoterapeutów, gdzie uchodźcy mogą skorzystać m.in. ze wsparcia psychologicznego. Jest również sala widowiskowo – konferencyjna oraz pomieszczenia do nauki języków.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |