fot. Pixabay

Michał Jóźwiak: przegląd tygodników opinii

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

W najnowszym numerze „Newsweeka” przeczytamy o „dzieciach na zamówienie”, które rodzą ukraińskie kobiety w szpitalu na Wilanowie. „W prywatnym warszawskim szpitalu nawet kilka razy w miesiącu przychodzą na świat dzieci ukraińskich matek zastępczych. Nie mijają dwie doby od porodu, a po niemowlęta zgłaszają się pary z Francji, Niemiec oraz Hiszpanii” – pisze Jakub Korus.

Wprost

Czy podczas drugiej kadencji Andrzej Duda uniezależnieni się od wpływów PiS i Jarosława Kaczyńskiego? Joanna Miziołek wylicza sześć rzeczy, które musi zrobić prezydent, żeby stać się samodzielnym politykiem. „Andrzej Duda, żeby odkleić od siebie wizerunek polityka jednego obozu politycznego, musi zacząć budować swój wizerunek ponad podziałami politycznymi. Symboliczny gest podania ręki konkurentowi w wyborach prezydenckich i zaproszenie go do pałacu jest dobrym początkiem budowania tej drogi” – czytamy.

Do Rzeczy

„Edukacja, uczestnictwo i zaangażowanie to trzy nurty działań, w ramach których Biuro Programu „Niepodległa” realizuje swoje projekty związane z 100. rocznicą Bitwy Warszawskiej. Projekty edukacyjne przybliżają to, jak wyglądała wojna polsko-bolszewicka, z jakimi wyzwaniami mierzyli się Polacy i czym bitwa była dla świata. Projekty zapraszające do uczestnictwa pozwalają na skorzystanie z wyjątkowej oferty artystycznej, a aktywni miłośnicy historii czy literatury mogą również włączyć się w obchody w nietypowy sposób” – czytamy na łamach „Do Rzeczy”.

Polityka

„Coraz duszniej w Hongkongu. Zależne od pekińskich komunistów władze metropolii przełożyły aż o rok wybory do lokalnego parlamentu, opóźnienie tłumaczą pandemią. Faktycznie, od lipca krzywa zachorowań szybko rośnie, ale niesiona społecznym niezadowoleniem opozycja w zmianie terminu widzi jedynie próbę odebrania jej szans na zwycięstwo” – czytamy w najnowszej „Polityce”. Znajdziemy też rozmowę Jacka Żakowskiego z prof. Leszek Borysiewicz, wirusologiem, o skuteczności szczepionek i przebiegu epidemii.

Sieci

W najnowszym numerze „Sieci” Michał Karnowski rozmawia z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN. W wywiadzie szef płockiego koncernu zauważa, że Polska dzięki rządom Zjednoczonej Prawicy nareszcie przełamała pewien imposybilizm i rozpoczęła czas wielkich inwestycji i reform. Jego zdaniem wielu siłom, które sprawowały wcześniej władzę, to nie pasuje i będą mocno blokowały ten proces. W artykule „Druga fala histerii” Maciej Pawlicki opisuje panikę związaną z drugą falą zakażeń. Pokazuje wykresy, które „obrazują liczbę zgonów na koronawirusa w minionych miesiącach (do 2 sierpnia) w największych europejskich krajach […]. I co widać? Że nadeszła druga fala pandemii? Mam wrażenie, że nie nadeszła, a nawet wręcz przeciwnie. Jedyne, co nadchodzi, to druga fala histerii, którą część mediów, niektórzy politycy i liczni lobbyści koncernów farmaceutycznych znowu usiłują rozpętać” – czytamy.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze