Michał Jóźwiak: przegląd tygodników opinii
Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.
Newsweek Polska
W tym tygodniu na okładce Jerzy Urban. „Podoba się panu porównanie do Jacka Kurskiego? – pytam. Jerzy Urban: Jest w pewnym stopniu uzasadnione. Ja też wykonywałem zlecenia politycznej zwierzchności, też broniłem integralności właściciela telewizji” – czytamy w najnowszym numerze „Newsweeka”. „Ludzie, którzy na aresztowanie Margot odpowiadają atakiem na Trzaskowskiego, są warci dla Ziobry, Kaczyńskiego czy Ordo Iuris więcej złota, niż sami ważą. Paraliżują bowiem liberalne centrum, ostatnią barierę dla prawicowej przemocy” – uważa z kolei Cezary Michalski.
Wprost
„Po wyborach na Białorusi trwa fala protestów. Władze ograniczyły dostęp do internetu, żeby protestującym trudniej się było organizować i przesyłać zdjęcia z demonstracji. Piotr Konieczny, jeden z największych autorytetów od cyberbezpieczeństwa w Polsce, założyciel firmy Niebezpiecznik.pl – która zawodowo zajmuje się łamaniem systemów firm, za ich zgodą, podkreśla, że dziś trudno jest całkowicie wyłączyć internet” – pisze Paweł Bednarz w internetowym tygodniku „Wprost”.
Do Rzeczy
„Są kwestie ustrojowe, są również ustrojowe gry i zabawy. Zacznijmy od tych drugich: walka o zwiększenie kompetencji organów kontrolowanych przez władze i zmniejszenie niekontrolowanych jest ważną sprawą polityczną, ale raczej instytucjonalną niż ściśle ustrojową” – podkreśla Marek Jurek w najnowszym numerze „Do Rzeczy”.
Polityka
„Sprawa Margot i całego środowiska LGBT staje się symbolem walki tolerancji z przemocą państwa, atakującego tych, którzy mówią zaściankowi stanowcze nie” – uważa Jarosław Kuźniar. „Pandemia jest pierwszym od dekad wspólnym doświadczeniem Hindusów. Od rikszarzy po gwiazdy Bollywood powszechny jest strach i rozczarowanie państwem” – pisze za to na łamach „Polityki” Paulina Wilk.
Sieci
W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło opisują kulisy śledztwa, które doprowadziło do postawienia zarzutów m.in. europosłance Magdalenie Adamowicz. Jan Rokita analizuje trudną sytuację na Białorusi i zastanawia się jak zareaguje opinia międzynarodowa w świetle przelewających się przez ten kraj protestów. Michał Karnowski w rozmowie z posłanką Joanną Lichocką dyskutują nad przyszłością polskich mediów. Była dziennikarka zapowiada, że czeka nas sporo zmian na rynku prasy.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |