Michał Jóźwiak: przegląd tygodników opinii
Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.
Newsweek Polska
W najnowszym numerze „Newsweeka” przeczytamy o trendach dotyczących ślubów i wesel. Okazuje się, że Polacy są w tej kwestii coraz większymi minimalistami. „Coraz mniej ślubów, a wesel wcale. Państwo młodzi mniej chętnie składają przysięgę przed księdzem, wolą przed urzędnikiem. I już nie marzą o weselu na 100 par” – piszą Małgorzata Święchowicz oraz Natalia Fabisiak.
Wprost
Robert Feluś „diagnozuje” na łamach internetowego tygodnika „Wprost” polskich polityków. Zwraca uwagę, że wszyscy cierpią na podobne schorzenie. „Odklejenie od rzeczywistości” to taka choroba, która od lat trawi naszych polityków. Czym się objawia? Rzucaniem słów świadczących o tym, że nie mają żadnej świadomości jak żyją normalni ludzie, co ich denerwuje, czego im brakuje, czego się boją” – czytamy. „Najgorsze jest to, że taki odklejony od rzeczywistości wybraniec narodu, dobrze żyjący z naszych podatków, wypowiada takie słowa bez żenady, myśląc, że tak właśnie jest, że ludziom się żyje super” – podkreśla dziennikarz.
Do Rzeczy
„Miała zaledwie 17 lat, gdy została rakietą numer jeden w naszym kraju. Dwa lata później, jako pierwsza Polka w historii, triumfowała na turnieju wielkoszlemowym. A jej kariera dopiero się rozpędza – właśnie wygrała kolejny turniej” – pisze o Idze Świątek w „Do Rzeczy” Łukasz Zboralski. „Ilu jeszcze ludzi musi „ponadwymiarowo” umrzeć na nie-COVID-19 – „ponadwymiarowo”, a więc w liczbie większej, niż umierali wcześniej – by rządy przyznały, że w walce z COVID-19 zastosowały (i, co gorsza, w większości krajów nadal stosują) lek gorszy od choroby, której ma zaradzić; lek, który na potęgę zabija?” – pyta retorycznie Piotr Gabryel.
Polityka
W najnowszym numerze „Polityki” przeczytamy rozmowę Joanny Podgórskiej z ks. prof. Andrzejem Kobylińskim. „O formalnej apostazji nigdy nie myślałem, ale miałem w życiu kilka zakrętów, gdy zastanawiałem się nad sensem mojego dalszego trwania w Kościele jako osoba duchowna. Po raz pierwszy zderzyłem się z wielką górą lodową pod koniec lat 90. XX w., gdy po studiach doktoranckich, które odbywałem na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, wróciłem do Polski” – czytamy.
Sieci
W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Stanisław Janecki pisze o kulisach publikowanego w ubiegłym tygodniu w mediach listu pracowników TVN przesłanego do 142 adresatów w Polsce i na świecie zatytułowanego „TVN Grupa Discovery – destrukcja”. W artykule „Cała prawda całą dobę” Stanisław Janecki komentuje ostatnie wydarzenia związane z TVN i wystosowaniem listu „pracowników TVN”. „Wszystko, co się dzieje wokół TVN, nie jest sprawą między firmą a jej pracownikami, nie jest wewnętrznym problemem korporacji, chodzi bowiem o nadawcę nie tylko mającego wpływ na rynek telewizyjny, lecz także na polskie życie społeczne, polityczne, kulturalne […]. Pod pozorem dbałości o standardy, w tym etyczne, w całej tej batalii chodzi o strach, czy telewizja TVN będzie mogła odgrywać swoją dotychczasową rolę: nie tylko obserwatora i korektora politycznej, społecznej czy kulturowej rzeczywistości, lecz również jej kreatora” – czytamy.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |