fot. Pixabay

Michał Jóźwiak: przegląd tygodników opinii

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

W najnowszym numerze „Newsweeka” oprócz komentarzy do bieżącej sytuacji politycznej w Polsce przeczytamy między innymi o kryzysie świątyń handlu. Galerie handlowe coraz częściej upadają. Wpływa na to nie tylko pandemia, ale też fakt, że jeszcze kilkanaście lat temu powstawało ich po prostu za dużo. „Galerie i centra handlowe oferujące wynajem biur a nawet apartamentów? Dla wielu z nich wyjście poza handel może być jedyną opcją, by przetrwać” – pisze Miłosz Węglewski.

Wprost

„W Polsce moda na sklepy charytatywne dopiero się rozkręca, ale jeszcze nigdy nie było tak sprzyjających ich powstawaniu okoliczności. Dwie galerie handlowe, jedna w Warszawie, druga w Płocku, chwalą się takimi sklepami. Dlaczego? Bo rozkochani w ekologii ludzie szukają rzeczy z drugiej ręki. Zaś ci, którzy chcą angażować się w działania charytatywne, cieszą się, że mogą z nich coś mieć” – pisze w najnowszym wydaniu internetowego tygodnika „Wprost” Paulina Socha-Jakubowska.

Do Rzeczy

W najnowszym numerze „Do Rzeczy” Paweł Chmielewski komentuje nowość na polskim rynku wydawniczym. „Gomora” Artura Nowaka i Stanisława Obirka rozczarowuje. To w istocie przydługi katalog najgłośniejszych nadużyć polskiego duchowieństwa, podlany śmiertelnie nudnym sosem znanych modernistycznych pomysłów na „odnowę” w Kościele. Nie warto tej książki czytać” – uważa dziennikarz.

Polityka

Czy powrót studentów na uczelnie przyczyni się do zwiększenia liczby zachorowań na Covid-19? O tym przeczytamy w najnowszej „Polityce”. „Jesienna fala covidu powoli przybiera na sile. Od końca września w codziennych raportach Ministerstwa Zdrowia pojawia się ponad 1 tys. nowych infekcji, które według resortu nie oznaczają jeszcze osiągnięcia momentu, w którym należy „myśleć o restrykcjach, a tym bardziej o lockdownie”. W tych zmieniających się okolicznościach na zajęcia wróciło 1,2 mln studentów i studentek. MEiN rekomendowało realizowanie zajęć stacjonarnie, ale ostateczne decyzje co do trybu pozostawiło rektorom” – czytamy.

Sieci

W rozmowie Michała Karnowskiego z Piotrem Semką („Tego się nie da zapomnieć”) na łamach „Sieci” publicysta mówi o przebiegu Covid-19. Opowiada, że trafił do szpitala pół roku temu, miesiąc przebywał w śpiączce. Obecnie znajduje się w ośrodku rehabilitacyjnym i skupia się na powrocie do sprawności. Z okresu bezpośrednio po zachorowaniu pamięta niewiele. Przyznaje, że sytuacja była krytyczna. „Dziś mam tego świadomość. Po przebudzeniu pamiętam przejmujące poczucie słabości, nigdy wcześniej czegoś takiego nie doświadczyłem. Ręce drżą, nogami nie można ruszyć, nawet mówienie przez kilka pierwszych tygodni sprawiało mi trudność” – mówi dziennikarz.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze