fot. Pixabay

Michał Jóźwiak: przegląd tygodników opinii

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

Na okładce najnowszego wydania „Newseeka” znajdziemy Kamila Durczoka, zmarłego przed kilku dni dziennikarza. „Znajomi mówią: było dwóch Durczoków. Jeden był na Śląsku, dla rodziny, starych przyjaciół, z liceum, studiów, kolegów z dzielnicy. Drugi Durczok był warszawsko-publiczny: zachowujący się tak, jakby nieustannie stał przed kamerą, nawet luz miał wystudiowany” – pisze Jacek Tomczuk.

Wprost

– W państwowej białoruskiej telewizji jest lansowana narracja, że to Polacy przerzucają migrantów na Białoruś, dlatego konieczne jest ich przepychanie z powrotem. Ale Białorusini wiedzą jak jest i to ich szczere przeraża – mówi „Wprost” Agnieszka Romaszewska. Z szefową Biełsat TV Eliza Olczuk rozmawia o tym, jak kryzys na granicy wygląda ze strony zwykłych mieszkańców Białorusi.

Do Rzeczy

Tygodnik „Do Rzeczy” prowokuje swoją okładką, stawiając tezę, że w sprawie ewentualnego przyjęcia uchodźców katolicy są szantażowani. „Jednowymiarowy humanitaryzm wcale nie jest postawą katolicką, tę powinien kształtować porządek miłości znany pod łacińską formułą ordo caritatis. Dziś humanitaryzm podważa w naszych umysłach hierarchię podstawowych ludzkich obowiązków, tak byśmy działali na szkodę tych, którym naprawdę należy się nasza troska” – uważa Tomasz Rowiński.

Polityka

Pandemia ma bardzo konkretne skutki gospodarcze. Mogą się o tym przekonać choćby koncerny motoryzacyjne. „Światową branżę motoryzacyjną dopadły ciężkie powikłania pocovidowe. Objawy: zaburzenia produkcyjne, zapaści dostaw, przewlekłe zaspokajanie rynkowego popytu. Rozpoznanie: ciężka niewydolność krzemowa” – czytamy w tekście Adama Grzeszaka.

Sieci

Wygrywamy bitwę o granicę! – mówi prezydent RP Andrzej Duda w wywiadzie w nowym wydaniu tygodnika „Sieci”. Zauważa także, że reżim Łukaszenki wywołując kryzys na granicy polsko-białoruskiej doprowadził do impasu w stosunkach Białorusi z Unią Europejską. „Musimy to podkreślać za każdym razem, to jest atak białoruskiego reżimu na odcinek granicy wspólnoty, którym zarządza Polska i za którego ochronę odpowiadają polskie władze. I Polska, jako państwo członkowskie, swoje obowiązki realizuje” – czytamy.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze