Miechów: sympatycy, pracownicy i wolontariusze hospicjum wspólnie ścinali żonkile – symbole nadziei
W Parku Miejskim w Miechowie pracownicy, wolontariusze oraz sympatycy tamtejszego Hospicjum Caritas im. bł. s. Bernardyny Jabłońskiej, ścinali kwiaty wyrosłe z cebulek zasadzonych jesienią. Trafiły one do pacjentów i do mieszkańców miasta. Żonkile są symbolem opieki hospicyjnej i nadziei dla chorych.
W akcji uczestniczyły liczne środowiska solidaryzujące się z ideą hospicyjną, jak szkoły, przedszkola oraz placówki i instytucje zaangażowane pomoc terminalnie chorym. – Jesteśmy dumni, że włączyły się naprawdę różne grupy. Możemy powiedzieć, że dzielimy się nadzieją od przedszkola do seniora – powiedział ks. Zbigniew Wójcik, dyrektor Zespołu Placówek Opiekuńczo-Leczniczych Caritas.
>>> Akcja „Żonkil Nadziei”: młodzież pod kościołami rozdawała kwiaty dla hospicjum [+GALERIA]
Akcja „Podziel się kwitnącą NADZIEJĄ” ma na celu przypominanie, że w społeczeństwie są osoby, które potrzebują wsparcia drugiego człowieka. Zapotrzebowanie na opiekę paliatywną i hospicyjną stale wzrasta. Jest to związane z zauważalnym w ostatnich czasach zjawiskiem wzrostu zachorowań na choroby onkologiczne i inne nieuleczalne choroby, które często dotykają coraz młodszych pacjentów – także dzieci i młodzież. W województwie świętokrzyskim na choroby onkologiczne choruje ponad 2,5 tysiąca osób.
Hospicjum im. bł. Siostry Bernardyny Jabłońskiej zlokalizowane jest na terenie dawnego szpitala w budynku bezpośrednio przylegającym do kaplicy. Powstało dzięki inicjatywie społecznej zainicjowanej przez Fundację Ziemi Miechowskiej i popieranej przez władze samorządowe Miechowa, w porozumieniu z Caritas Diecezji Kieleckiej. Rozpoczęło ono swoją działalność 27 sierpnia 1998 r.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |