fot. YouTube

Międzynarodowy Różaniec Młodych. Łączenie m.in z Bergamo [WIDEO]

To wydarzenia, które łączy symbolicznie młodzież w pięciu punktach na całym świecie. Modlitwę prowadzi m. in. abp Marek Jędraszewski wraz z przedstawicielami Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej:

Do uczczenia setnej rocznicy kanonizacji św. Gabriela od Matki Bożej Bolesnej i jedności w modlitwie w sytuacji epidemii została zaproszona także Archidiecezja Krakowska,.

W dniu 13 maja 2020 roku przypada setna rocznica kanonizacji św. Gabriela od Matki Bożej Bolesnej – patrona młodzieży. Ponieważ w obecnej sytuacji niemożliwe jest zorganizowanie dużych obchodów tej rocznicy, Sanktuarium św. Gabriela w Isola del Gran Sasso wraz z Pasterzem diecezji Teramo-Atri, biskupem Lorenzo Leuzzi, zaprasza młodzież całego świata do połączenia się w modlitwie różańcowej. Hasło wydarzenia – „Młodzi z Maryją i św. Gabrielem bohaterami odrodzenia” – ma ukazać młodym, że wraz ze wsparciem Matki Bożej i świętego patrona mogą czynnie uczestniczyć w odrodzeniu religijnym po trudnym czasie epidemii. Jest to szczególnie ważne dla młodzieży włoskiej, ponieważ od 18 maja w ich kraju zostanie przywrócone publiczne sprawowanie Mszy św.

fot. arch. krakowska

W modlitwie wraz z Sanktuarium św. Gabriela wezmą udział: Bergamo, miejsce szczególnie doświadczone epidemią we Włoszech, Nowy Jork, Belo Horizonte w Brazylii oraz Kraków. Każdą z tajemnic chwalebnych różańca poprowadzi młodzież ze swoim biskupem, a na koniec nabożeństwa zostanie udzielone błogosławieństwo dla maturzystów przed maturą. W transmisji będzie można wziąć udział za pośrednictwem YouTube oraz profilu na FB diecezji Teramo-Atri.

W ramach modlitwy odmawiano część chwalebną różańca. – Wszyscy razem stanowimy wspólnotę modlitwy, która w ostatnim czasie przeżywała cierpienia związane z pandemią. W sposób szczególny pozdrawiam młodych z Krakowa, którzy świętują 100 lat od urodzin św. Jana Pawła II, inicjatora Światowych Dni Młodzieży. Prosimy dziś Maryję i św. Gabriela od Matki Bożej Bolesnej, aby dodali nam odwagi i by byli bohaterami nowego początku – powiedział uczestniczący w modlitwie bp Lorenzo Leuzzi z diecezji Teramo-Atri. Głos zabrał także abp Nicholas DiMarzio z Brooklynu. – Św. Jan Paweł II kochał młodych z całego świata. Dzisiejszy międzynarodowy różaniec, który łączy młodych z różnych miejsc dotkniętych przez epidemię koronawirusa, jest szczególny. Dzięki niemu możemy jeszcze głębiej zrozumieć istotę cierpienia, które jednoczy nas z Jezusem cierpiącym na krzyżu – podkreślił hierarcha.

różaniec

fot. Pixabay

Z kolei abp Marek Jędraszewski zwrócił uwagę, że w kaplicy, w której trwała modlitwa znajduje się figura Matki Bożej Fatimskiej, przypominająca o zamachu na papieża Polaka. – Ojciec Święty był przekonany, że przeżył dzięki opiece Maryi. Jestem przekonany, że po zamachu na jego życie, maryjna pobożność, która go cechowała, stała się jeszcze gorętsza. Różaniec często znajdował się w jego rękach – przypomniał metropolita krakowski.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze