masowy chrzest bangladesz

fot. oblaci.pl

Bangladesz: masowy chrzest po siedmiu latach misyjnej pracy w odizolowanych wioskach

W zeszłą środę ponad 70 osób przyjęło chrzest w parafii Bhutahara Quasi na terenie diecezji Rajshahi w północnym Bangladeszu. Wśród nich znalazło się także 47 przedstawicieli ludności Santal, których wioski misjonarze wizytowali od siedmiu lat.

>>> Ile można czekać? Cierpliwa ufność ojca Gerarda

Ludność Santal zamieszkuje w częściowo odizolowanych wioskach. Do niektórych z nich można dotrzeć jedynie po kilku godzinach marszu. Tradycyjnie Santalowie są panteistami.

W przeszłości czciliśmy naturę i drzewa, a także praktykowaliśmy w naszym plemieniu rytuały związane z urodzajem. Nie miałem konkretnego boga, a teraz zwróciłem się w moich modlitwach do Jezusa. Wierzę, że dzięki Niemu mogę otrzymać zbawienie. Jestem bardzo szczęśliwy z powodu mojego chrztu – powiedział 40-letni Durga Joachim Basra, który w środę przyjął sakrament.

Misjonarze od siedmiu lat wędrowali do wiosek Santalów z Biblią, by odprawiać msze i głosić katechezy. Po ich wielu wysiłkach chrzest zdecydowało się przyjąć kilkadziesiąt osób z 15 różnych rodzin. Bangladesz jest muzułmańskim krajem, który powstał po odłączeniu się od Pakistanu w 1971 r. (Pakistan Wschodni). Chrześcijanie stanowią niecały procent społeczeństwa bengalskiego.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze