Created with Nokia Smart Cam

Betlejem: chrzest Karishmy w Domu Pokoju

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W Betlejem katolicy stanowią zaledwie 5 procent całej populacji. Chrzest, jaki miał miejsce w Domu Pokoju, był więc niecodziennym wydarzeniem, który dał nam wszystkim ogromną radość.

Pewnego piątkowego popołudnia, mimo Wielkiego Postu – w Betlejemskim Domu Pokoju wydarzyło się coś niecodziennego. 7-letnia Karishma przyjęła Sakrament Chrztu Świętego. Wszyscy mieszkańcy „Home of Peace” od najmłodszego do najstarszego w niesamowicie radosnej atmosferze przygotowywali dom do tej uroczystości.

Fot. s. Szczepana Hrehorowicz

Odświętnie ubrani udaliśmy się potem do naszego kościoła parafialnego czyli do Bazyliki Narodzenia Pana Jezusa. Uroczystość była przepiękna. Sakramentu udzielił neoprezbiter, Ojciec Laureno. Podczas trwania Mszy św. Bardzo dokładnie i obrazowo wyjaśnił wszystkim dzieciom istotę tego najważniejszego w życiu chrześcijanina, wydarzenia.

Fot. s. Szczepana Hrehorowicz

Wszystkie dzieci, bardzo aktywnie brały udział w tej uroczystości i z wielką radością przyjęły Karishme (która przybrała imię Weronika), do Wielkiej Rodziny Bożej. Ojcem chrzestnym dziewczynki jest wujek czyli brat mamy, który specjalnie przyleciał z Indii, by towarzyszyć swojej siostrzenicy w tym tak ważnym wydarzeniu w jej życiu. Po powrocie do domu podziękowaliśmy Panu Jezusowi w naszej kaplicy za wielki Dar Dziecięctwa Bożego i wspólnie zasiedliśmy do agapy.

Fot. s. Szczepana Hrehorowicz

To niecodzienne wydarzenie głęboko zapadło w naszych sercach. Bogu niech będą dzięki!

Karishma / fot. s. Szczepana Hrehorowicz

 

Zobacz także
Wasze komentarze