fot. Unsplash

Biskup o świętach w Algierii: nasi przyjaciele muzułmanie przychodzą na msze i składają życzenia

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Kościół w Algierii jest Kościołem spotkania i w takim duchu będziemy także przeżywać Boże Narodzenie. Nasi przyjaciele muzułmanie łączą się wtedy z nami, przychodzą na Msze, składają życzenia. W ten sposób o sytuacji chrześcijan mówi metropolita stołecznego Algieru. Wskazuje, że nawet w tym islamskim państwie narodzenie Pana tworzy atmosferę harmonii i święta.

 

Abp Paul Desfarges przypomina, że misją Kościoła katolickiego w tym kraju jest bycie budowniczym przyjaźni, braterstwa i pokoju. „Jesteśmy wezwani, aby rozbrajać serca i nie bać się naszych ograniczeń, słabości i kruchości” – zauważa pochodzący z Francji hierarcha.

>>> Boże Narodzenie – ciekawostki o różnych krajach [QUIZ]

Przypomina zarazem, że w ostatnim czasie w tym arabskim kraju zamknięto kilka świątyń protestanckich. „Ufamy jednak ministrowi ds. religii i jesteśmy przekonani, że rozwiąże ten problem” – pokreślił abp Desfarges.

 „Nawet jeżeli spotykamy się z trudnościami to trudno mówić o prześladowaniu, Nie żyjemy już bowiem w okresie starć religijnych, ale w czasie spotkania ludzi wierzących” – zaznacza hierarcha.

Zobacz także
Wasze komentarze