Boliwia: rozesłanie nowych katechistów

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Rozesłaniem 67 katechistów rozpoczęto nowy rok katechetyczny w boliwijskiej parafii San Pedro w Aiquile.

W tym gronie znalazły się 23 osoby dorosłe i 44 młodych. Będą oni pracować w kilkuosobowych zespołach pod przewodnictwem dorosłego katechety, prowadząc roczne przygotowanie dzieci do I Komunii św. (134 osoby) oraz młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania (162 osoby). Pomocy w przygotowaniu katechistów udzieliła Fundacja Ojca Werenfrieda z Polski.

Dzień wcześniej katechiści z trzech parafii: w Aiquile, Pasorapa i Omereque odbyli dzień skupienia, połączony z warsztatami w Omereque.

W trakcie niedzielnego rozesłania, którego 4 marca udzielił o. Deterlino Avila Osinaga, odpowiedzialny za przygotowanie do sakramentów w parafii, katechiści wysłuchali pouczenia, uroczyście przed całą parafią wyznali wiarę i zobowiązali się do sumiennej i wiernej pracy. Każdy zespół katechetyczny otrzymał Pismo święte jako znak przyjęcia do życia Słowa Bożego oraz aby głosili je ustami i czynami.

Sto egzemplarzy Pisma Świętego – Biblia latinamericana – która będzie służyła katechistom i przygotowującym się do sakramentów, parafia Aiquile zakupiła dzięki pomocy Fundacji Ojca Werenfrieda z Polski.

Zobacz także
Wasze komentarze