Zdjęcie: bp Jerzy Mazur, Fot. EpiskopatNews

Bp Mazur: Bóg jest jedynym światłem misjonarza

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Bóg jest jedynym światłem i mocą dla misjonarza – powiedział bp Jerzy Mazur. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Przewodniczący Komisji KEP ds. Misji spotkał się z osobami przygotowującymi się w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie do wyjazdu na misje. Wigilijną wieczerzę i dzielenie się opłatkiem poprzedziła Msza święta.

W homilii bp Mazur przywołał postać Najświętszej Maryi Panny wskazując Ją jako najpewniejszą przewodniczę i orędowniczkę na drodze wiary. Przyznał, że wszyscy podążają wśród burz gubiąc niekiedy drogę i schodząc na bezdroża z dala od Boga. Jeśli jednak potrafimy złożyć ręce i modlić się do Maryi, wówczas nasz ukochana Matka zapali nam światło doprowadzając do ocalenia – przekonywał duchowny. Zapewnił przyszłych misjonarzy, że Niepokalana zatroszczy się również o tych do których zostaną posłani by głosić im Dobrą Nowinę.

Podkreślił, że powodem wywyższenia Maryi była Jej pokora i uniżenie. – Magnificat jest pieśnią triumfu opartego na całkowitym zaufaniu Bogu, poczuciu własnej godności oraz znajomości otrzymanych darów – zauważył bp Mazur zachęcając misjonarzy by dostrzegli i docenili otrzymane od Pana talenty dziękując za nie Jezusowi. – Proście Maryję by uprosiła wam łaskę uwielbiania Boga za dzieła których dokonał w waszym życiu – zaapelował duchowny.

Nawiązując do tematu nowego roku duszpasterskiego w Kościele w Polsce bp Mazur przypomniał, że Duch Święty jest pierwszym promotorem misji. – Tylko pozwalając Mu się przenikać będziemy umieli rozpoznawać Bożą wolę w naszym codziennym życiu. Wówczas staniem się również skutecznym narzędziem w dziele ewangelizacji – stwierdził bp Mazur.

Wśród osób przygotowujących się do wyjazdu misyjnego formację w CFM podjęło w tym roku trzynastu kapłanów, sześć sióstr zakonnych i trzy osoby świecka. Wyjadą oni do takich krajów min. jak: Boliwia, Kuba, Papua Nowa Gwinea, Uganda czy Kamerun.

Zobacz także
Wasze komentarze