Jeden pączek to dwa posiłki dla afrykańskich dzieci. Rusza akcja "Wyślij pączka do Afryki"

fot. pixabay

Dołącz do akcji „Wyślij pączka do Afryki”

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Bracia kapucyni kolejny raz organizują akcję pomocy „Wyślij pączka do Afryki”. Zachęcają wszystkich, aby w tłusty czwartek symbolicznie podzielili się pączkami z ludźmi potrzebującymi na Czarnym Lądzie. Jeden pączek to dwa posiłki dla afrykańskich dzieci.

Prezes Fundacji „Kapucyni i misje” brat Jerzy Steliga podkreśla, że „to symboliczne wysłanie lukrowych pączków do Afryki, to tak naprawdę wsparcie projektów, które polscy zakonnicy realizują w Republice Środkowoafrykańskiej i w Czadzie”. Dodał, że za jednego pączka, którego sobie odmówimy w tłusty czwartek i w Wielkim Poście – misjonarz, na miejscu w Afryce, ufunduje posiłki dla dwojga dzieci! „Pomagając, zmienimy świat!” – apeluje brat Jerzy.

fot. kapucyni.pl

Brat Steliga poinformował, że owoce akcji „pączkowania” są bardzo konkretne: osierocone afrykańskie dzieci nie głodują i mogą chodzić do szkoły, osoby niepełnosprawne są operowane, otrzymują sprzęt ortopedyczny, wózki inwalidzkie i mogą się sprawnie poruszać, a najubożsi podopieczni misjonarzy w Afryce, dzięki wsparciu z Polski, mogą przeżyć kolejny trudny rok rebelii. Powstają studnie głębinowe ze zdrową i czystą wodą, budowane są szkoły, przedszkola, kaplice i place zabaw.

Jeden pączek to dwa posiłki dla afrykańskich dzieci. Rusza akcja "Wyślij pączka do Afryki"

unsplash

Brat Steliga jest sekretarzem misyjnym w Zakonie Braci Mniejszych Kapucynów, a wcześniej przez 14 lat żył i pracował wśród ludzi ubogich na misjach w Afryce. „Znam problemy, z którymi na co dzień borykają się tam ludzie, i wiem, jak łatwo możemy polepszyć ich życie. Garść mąki, kubek czystej wody do picia – w Polsce niewiele kosztują, a w krajach środka Afryki ratują ludziom życie” – powiedział PAP prezes Fundacji „Kapucyni i misje”.

Dołącz do akcji „Wyślij pączka do Afryki”
6 (100%) 3 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze