Egipt: Boże Narodzenie nie będzie odwołane

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Koptyjski patriarcha Aleksandrii Teodor (Tawadros) II oświadczył, że nie przewiduje odwoływania wschodnich obchodów Bożego Narodzenia po zamachu z 29 grudnia ub.r. na kościół na przedmieściach Kairu. Zginęło wówczas 10 osób a kolejnych 20 odniosło rany. Koptowie obchodzą te święta, podobnie jak większość wschodnich chrześcijan, 7 stycznia.

Zwierzchnik Kościoła koptyjskiego potwierdził, że liturgie Bożego Narodzenia odbędą się także w katedrze Narodzenia Chrystusa w nowej stolicy administracyjnej Egiptu, jak również we wszystkich innych świątyniach.

W wielu kościołach w Kairze, Aleksandrii i Górnym Egipcie zainstalowano przed wejściem bramki wykrywające metal i kamery. Domagała się tego egipska policja. Biskupi zaapelowali do wiernych o współpracę z siłami bezpieczeństwa.

W ramach przygotowań do obchodów Nowego Roku i Bożego Narodzenia rozmieszczono w Egipcie wzmocnione patrole w pobliżu kościołów i miejsc turystycznych. W całym kraju do ochrony chrześcijańskich miejsc kultu zaangażowanych zostało ćwierć miliona policjantów.

Egipt: Boże Narodzenie nie będzie odwołane
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze