Fot. Youtube/davidtlig

Japonia: w wieku 93 lat zmarła siostra Agnes Sasagawa, wizjonerka z Akita

Siostra Agnes Sasagawa, japońska zakonnica, której rzekome wizje Matki Bożej zawierały surowe ostrzeżenia dla ludzkości i polecenia, aby modlić się różańcem i żałować za grzechy, zmarła 15 sierpnia w wieku 93 lat.

Ksiądz parafialny w Akita w Japonii potwierdził CNA telefonicznie, że Sasagawa zmarła 15 sierpnia. Zakon Służebnic Eucharystii, do którego należała Sasagawa ogłosił, że zakonnica, która „od jakiegoś czasu przechodziła leczenie”, zmarła w święto Wniebowzięcia Maryi. Słynnie z tego, że miała otrzymać rzekomą serię przesłań od Maryi oraz była świadkiem innych nadprzyrodzonych zjawisk, które zaczęły się pięćdziesiąt lat temu. Lokalny biskup John Shojiro Ito z Niigata, który zmarł w 1993 r., udzielił wiernym w swojej diecezji pozwolenia na oddawanie czci Matce Bożej z Akity w kwietniu 1984 r. po ośmiu latach dochodzenia, stwierdzając, że jej przesłania nie zawierają „niczego sprzecznego z doktryną lub moralnością katolicką”.

Kim była s. Agnes Asagawa?

Katsuko Sasagawa urodziła się w 1930 r. w rodzinie buddyjskiej. Przyjęła chrzest dzięki świadectwu chrześcijańskiej pielęgniarki, która dała jej do picia wodę z Lourdes. Wstąpiła do zakonu i przyjęła imię Agnes. Niezwykłe duchowe doświadczenia Sasagawy rozpoczęły się w 1973 r., gdy była jeszcze nowa we wspólnocie religijnej.

12 czerwca 1973 r. Sasagawa zobaczyła jasne promienie wydobywające się z tabernakulum w klasztorze. Wizja powtórzyła się każdego z dwóch kolejnych dni. Następnie, 28 czerwca, na dłoni Sasagawy pojawiła się bolesna rana w kształcie krzyża, która obficie krwawiła.

6 lipca Sasagawa usłyszała głos dochodzący z drewnianej figury Maryi, która znajdowała się w klasztorze, wyrzeźbionej z jednego bloku drewna dekadę wcześniej. Głos powiedział jej, że problemy, które miała w tym czasie ze słuchem, zostaną uzdrowione (co nastąpiło w 1974 r.), a także, że powinna „modlić się w celu zadośćuczynienia za grzechy ludzi”. Głos nauczył ją również modlitwy poświęcenia się sercu Jezusa. Niedługo potem na figurze Maryi pojawiła się rana podobna do tej u Sasagawy, ale po przeciwnej stronie. Rana Sasagawy ostatecznie zniknęła.

Fot. SICDAMNOME, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=45165719

Sanktuarium mieszczące figurę i poświęcone Maryi pod wezwaniem „Redemptorist Mater” (Matka Odkupiciela) zostało ukończone w Akita w 2002 roku i od 2017 roku przyciąga około 7000 pielgrzymów rocznie.

Watykan, który na początku tego roku wydał nowe normy nakazujące, aby najwyższy urząd doktrynalny Watykanu „zawsze był konsultowany i ostatecznie zatwierdzał” domniemane objawienia maryjne, nie wydał oficjalnego orzeczenia w sprawie Matki Bożej z Akita. Kardynał Joseph Ratzinger, przyszły papież Benedykt XVI, w 1988 roku jako prefekt Dykasterii Nauki Wiary, pozwolił, aby osąd Ito, że objawienia i orędzia były do ​​przyjęcia dla wiernych, pozostał niezmieniony.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze