fot. unsplash/hello im nik

Kraków: dobiega końca inicjatywa „Wyślij pączka do Afryki”

Fundacja „Kapucyni i Misje” z Krakowa po raz kolejny prowadzi zbiórkę pt. „Wyślij pączka do Afryki”. Dzięki niej jeszcze do Świąt Wielkanocnych można wspomóc kapucyńskie projekty misyjne.

W akcji mogą wziąć udział zarówno ci, którzy pączki kupią, jak i ci, którzy odmówią sobie tej przyjemności. Pomóc można przede wszystkim kupując „e-pączka” na stronie www.paczek.kapucyni.pl.

Równowartość jednego pączka to koszt wyżywienia afrykańskiego dziecka przez dwa dni. Na wspomnianej stronie można kupić dowolną liczbę „wirtualnych pączków” i w ten sposób wspomóc projekty prowadzone przez kapucynów, które obejmują edukację, medycynę, sprawy społeczne i religijne oraz działalność związaną z dostarczaniem ludziom zdrowej wody.

>>> Mjanma: żołnierze sprofanowali katolicką katedrę

– Planujemy wesprzeć m.in. budowę kaplicy w Mbogofala w Gabonie, alfabetyzację osób dorosłych w Bam w Czadzie czy finansować ostry dyżur pediatryczny w szpitalu w Ngaoundaye w RŚA – wymienia w br. Jerzy Steliga OFMCap, prezes Fundacji „Kapucyni i Misje”.

W tym roku akcja „Wyślij pączka do Afryki” ma podtytuł „Zbudujmy dla nich studnie”. – Dzięki wsparciu naszej inicjatywy możemy sprawić, by kobiety nie chodziły wiele kilometrów po wodę, a dzieci przestały chorować, bo będą piły czystą wodę z nowych studni głębinowych – podkreśla br. Steliga.

Fot. pixabay

Głównym dniem akcji był Tłusty Czwartek, ale wpłat i zakupów można dokonywać aż do Świąt Wielkanocnych. Numer konta do przelewów tradycyjnych to: 26 1240 4533 1111 0010 5274 9794 (z dopiskiem „Pączek dla Afryki”).

Na tegoroczne projekty prowadzone przez 9 misjonarzy kapucyńskich potrzeba 780 tys. zł. – Na chwilę obecną udało się nam zebrać blisko 70% tej kwoty. Mamy nadzieję, że jeszcze przez najbliższe dni znajdą się ludzie dobrej woli, którzy nas wspomogą. Już teraz dziękujemy bardzo za okazane serce – podsumowuje br. Steliga.

>>> Niedziela Palmowa na Filipinach [GALERIA]

W Republice Środkowoafrykańskiej, Gabonie i Czadzie pracuje dziewięciu polskich misjonarzy kapucynów. Ich obecność tam często wykracza poza zadania związane z posługą kapłańską. Zakonnicy dokarmiają osierocone, niedożywione dzieci, kopią studnie w wioskach, w których nie ma dostępu do bieżącej wody oraz budują szkoły, bo jak twierdzą, edukacja jest jedyną szansą na zmianę w sercu Afryki.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze