Misyjny Bukiet – wesprzyj misje

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Troskę o powołanych do kapłaństwa i życia konsekrowanego w Kościołach na terenach misyjnych stawia w centrum Papieskie Dzieło Św. Piotra Apostoła, jedno z czterech Papieskich Dzieł Misyjnych.

Inicjatywa „Misyjny Bukiet” to propozycja skierowana do szerokiego grona odbiorców: księży diakonów, sióstr zakonnych i zakonników składających śluby oraz do nowożeńców i jubilatów. Zachęcają oni swoich gości, aby kwotę przeznaczoną na zakup kwiatów przekazali na wsparcie misyjnych seminarzystów. Jest to wyraz wdzięczności za dar kapłaństwa, małżeństwa, powołania oraz za dar życia.

W dniu uroczystości goście kwotę przeznaczoną na kwiaty mogą włożyć do przygotowanej specjalnie na tę okazję koperty lub puszki. Temu gestowi towarzyszy modlitwa za seminarzystów, którzy w krajach misyjnych przygotowują się do kapłaństwa, za nowicjuszy i nowicjuszki.

Dzieło św. Piotra Apostoła, istniejące od 1889 roku, również dzisiaj pomaga rozwiązywać problem kształcenia lokalnych powołań. W krajach misyjnych nie brakuje chętnych do seminariów, lecz najczęściej brak jest środków na ich utrzymanie. PDPA w Polsce otacza opieką ponad 200 seminarzystów z Peru, Madagaskaru i Demokratycznej Republiki Konga. Zachęcamy więc do wsparcia kleryków z krajów misyjnych poprzez włączenie się w inicjatywę „Misyjny Bukiet”.

Sekretariat krajowy PDPA przygotował spot – Nowożeńcy z misją, zachęcający nowożeńców do dzielenia się swoją radością z przyszłymi kapłanami z krajów misyjnych. Kierujemy go do wszystkich narzeczonych, aby od początku swojego małżeństwa dzielili się miłością i szczęściem z innymi.

Kwiaty zwiędną, a ofiara – zarówno duchowa, jak i materialna – będzie wielkodusznym wsparciem na drodze do realizacji powołania. Więcej materiałów dostępnych jest na stronie

Zobacz także
Wasze komentarze