Pakistan: kolejny atak na chrześcijańską świątynię

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
W Pakistanie podpalono kościół. To kolejny atak w ostatnich dniach na chrześcijan w tym kraju. „Nie otrzymywaliśmy wcześniej żadnych pogróżek ani nie żyjemy z nikim w niezgodzie. To podpalenie i zniszczenie naszej świątyni jest dla nas wszystkich czymś szokującym” – powiedział tamtejszy pastor.

Do ataku doszło w minioną niedzielę w Pakistanie, w pobliżu Lahauru, gdzie nieznani sprawcy obrzucili kościół jednej ze wspólnot chrześcijańskich butelkami zapalającymi. To kościół protestancki. Spaliło się całe wnętrze oraz księgi i szaty liturgiczne. „Członkowie naszej wspólnoty odczuwają wielki ból, widząc swój kościół tak zniszczony. Modlimy się jednak za tych bandytów i pozostawiamy wszystko w rękach Boga. On umocni i zachowa Swój lud” – powiedział pastor.

W wypowiedzi udzielonej agencji Fides arcybiskup Karaczi Joseph Coutts potępił ten akt przemocy i przypomniał o niedawnym ataku na chrześcijan w Kwecie w zachodnim Pakistanie, gdzie zginęło dwóch chrześcijan.

W niedzielę dwie osoby zginęły, a pięć zostało rannych po tym, jak islamiści ostrzelali wiernych wychodzących z niedzielnej Mszy w miejscowości Kweta. Kilka tygodni temu w tym samym mieście fundamentaliści zabili czteroosobową rodzinę, która podróżowała rikszą. A w grudniu dokonali zamachu na kościół w którym zginęło 9 osób.

Zobacz także
Wasze komentarze