Abraham, fot. Cathopic

Przewodniczący Komisji KEP ds. Misji: misjonarze i misjonarki są jak Abraham

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

„Istotą ewangelicznego orędzia, które głosił Chrystus jest miłość. Doświadczenie Bożej miłości, ojcowskiej troski rodzi w naszych sercach poczucie bezpieczeństwa i szczęścia” – powiedział bp Jerzy Mazur, w związku z przypadającą dziś Niedzielą „Ad Gentes”.

Fot. YouTube

>>> Bp Mazur: Kościół w Polsce jest misyjny, ale ma jeszcze wiele do zrobienia [ROZMOWA]

Niedziela ta obchodzona jest po hasłem „Eucharystia i misje”. To również Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Msza św. sprawowana w parafii pw. NMP Królowej Polski w Olecku, była transmitowana przez TVP Polonia. Msza św. zgromadziła wielu misjonarzy, kapłanów, sióstr zakonnych, misjonarzy świeckich oraz parafian.

Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami uświadamia nam odpowiedzialność za głoszenie Chrystusa w świecie. Nawet jeśli nie wyjeżdżamy do krajów misyjnych, jesteśmy misjonarzami. Poprzez modlitwy oraz ofiary wspieramy misjonarki i misjonarzy w ich niełatwej posłudze. Razem z nimi dajemy chrześcijańskie świadectwo miłości Boga i bliźniego. (bp Jerzy Mazur)

Nawiązując do niedzielnych czytań liturgicznych, kaznodzieja porównał misjonarzy i misjonarki do Abrahama: „Podobnie jak Abraham, Każda misjonarka i każdy misjonarz usłyszał Boże wezwanie: „Wstań i idź”. Odpowiedzieli „TAK”, ufając Bogu, że jest z nimi. Opuścili swoją ziemię rodzinną, Ojczyznę i dzisiaj w 98 krajach świata, prawie dwa tysiące misjonarzy i misjonarek z naszej Ojczyzny pełni posługę misyjną”.

>>> Bp Mazur na Niedzielę „Ad Gentes”: Eucharystia jest źródłem misji

fot. cathopic

Z racji przypadającego Dnia Kobiet bp Mazur podziękował kobietom za dobro, które wnoszą w życie wspólnot Kościoła. Jednocześnie zapewnił „że są ważną i piękną twarzą Kościoła”. Przywołał postać dr Wandy Błeńskiej, świeckiej misjonarki, która pracowała wśród trędowatych w Afryce, a której proces beatyfikacyjny rozpocznie się 18 października w Poznaniu. Biskup ełcki zwrócił też uwagę na rolę świeckich w procesie ewangelizacji narodów.

Uwierzmy jako uczniowie misjonarze, że głoszenie Słowa Bożego z pasją, dawanie świadectwa wiary z radością i niesienie miłości z zapałem, ma moc zburzyć nawet najwyższe mury i przezwyciężyć każdą obojętność. (bp Jerzy Mazur)

Po Mszy św. odsłonięta została tablica pamiątkowa poświęcona śp. ks. inf. Edmundowi Łagódowi, byłemu proboszczowi parafii pw. NMP w Olecku. Uroczystość została uwieńczona spektaklem ewangelizacyjnym w wykonaniu parafian z Gołdapi zatytułowany „Zanieśmy światu miłość”, w reżyserii ks. Mariusza Pawliny.

>>> Przeczytaj o akcji „Misjonarz na post”

Rozpoczęcie tegorocznej edycji akcji „Misjonarz na Post”, fot. Sandra Dominiczak

Zobacz także
Wasze komentarze