RPA: Bóg zakończył kryzys z wodą

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Pani burmistrz Kapsztadu Patricia de Lille uważa, że chwilowe przynajmniej zakończenie katastrofalnej suszy nastąpiło z dwóch powodów: bardzo skrupulatnego oszczędzania wody oraz pomocy „z góry”. – Bóg nas wysłuchał i za to Mu dziękujemy. Nigdy nie wolno nam wątpić, że nas wysłucha – słowa pani burmistrz zacytował 22 sierpnia dziennik „Cape Argus”.

Z powodu długotrwałej, dotkliwej suszy czteromilionowy Kapsztad stał wobec groźby całkowitego wstrzymania dostaw wody do miasta. Wszystko spowodowała trwająca od trzech lat susza uważana za najgorszą od ponad stulecia oraz błędy miejskiej administracji. Dla całego regionu ogłoszono stan wyjątkowy. Mimo iż sytuacja się poprawiła, władze miasta apelują do mieszkańców, by używali nie więcej niż 50 litrów wody dziennie.

Ostatnie opady deszczu przyniosły ulgę. Po raz pierwszy od 2015 roku zbiorniki, zaopatrujące Kapsztad w wodę, są znowu wypełnione w 60 procentach. Podczas spotkania na górze Tafelberg burmistrz de Lille podziękowała w sposób szczególny przedstawicielom religijnym chrześcijaństwa, muzułmanom i buddystom za ich wsparcie w czasie kryzysu. Już w maju 2017 zwierzchnicy różnych religii zgromadzili się w tym miejscu na wspólnej modlitwie o deszcz.

Zobacz także
Wasze komentarze