Rwanda: rusza akcja „Cysterna”

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Młodzież z Akademickiego Koła Misjologicznego im. dr Wandy Błeńskiej oraz z Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu uczestniczy właśnie w doświadczeniu misyjnym w rwandyjskiej miejscowości Kibeho. Przez 3 tygodnie uczestnicy projektu przyglądają się pracy księży Pallotynów w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej oraz pod okiem Maryi, która objawiła się tutaj jako „Nyina wa Jambo” – Matka Słowa. 

Konkretnym działaniem studentów jest pomoc przy budowie domu dla rodziny pani Angeliki, matki trójki dzieci, której mąż przebywa w więzieniu. Jednak studenci chcą zrobić coś więcej, pomóc w poprawie jakości życia tej rodziny. Tutaj każdy musi chodzić po wodę do źródła.

Fot. Ekipa #od7boleści

Pani Angelika codziennie przebywa drogę, której pokonanie zajmuje jej 30 minut w jedną stronę. Podczas budowy woda do zrobienia zaprawy jest przynoszona w ten sam sposób. W planach jest postawienie obok domu zbiornika na wodę deszczową o pojemności 1000 litrów. Taki zbiornik z transportem i montażem kosztuje jednak 400 USD, czyli około 1600 PLN. Dzięki niemu Pani Angelika nie będzie musiała codziennie chodzić po wodę. Zakup zbiornika jest także projektem edukacyjnym dla okolicznych mieszkańców, przykładem lepszego wykorzystania zasobów naturalnych. Młodzież liczy na to, że inni również wykorzystają ten pomysł w swoim gospodarstwach domowych.

Fot. Ekipa #od7boleści

Studenci zapewniają modlitwę wszystkim darczyńcom. Spośród ofiarodawców rozlosują 10 osób, które otrzymają pamiątkowy pakiet z Rwandy (m. in. kawałek zaprawy murarskiej z budowy oraz inne charakterystyczne gadżety afrykańskie). Szczegóły dotyczące akcji można przeczytać tutaj. Zachęcamy do wzięcia udziału w inicjatywie. 

Zobacz także
Wasze komentarze