fot. Pixabay/Anilsharma26

Scholas Occurrentes uruchamia swój pierwszy program edukacyjny w Indonezji

Scholas Occurrentes ogłosiło rozpoczęcie swoje pierwszego programu edukacyjnego w Indonezji. Zaangażuje on ponad 200 studentów i delegatów różnych instytucji edukacyjnych na wielu wyspach tego kraju. Program Scholas Citizenship realizowany jest we współpracy z miejscowym ministerstwem edukacji, kultury i badań naukowych.

Scholas Occurrentes zaznacza, że ten innowacyjny program jest prawdziwym kamieniem milowym w systemie edukacyjnym w Azji Południowo-Wschodniej. W minionych miesiącach odbywało się szkolenie grupy studentów i młodych nauczycieli w zakresie wdrażania innowacyjnej metodologii Scholas Occurrentes w ich społecznościach. Podejście to ma nadać poczucie sensu młodym ludziom i odpowiedzieć na aktualne potrzeby indonezyjskiego społeczeństwa. W czasie swej pielgrzymki do Indonezji papież Franciszek spotka się z uczniami, którzy zostali włączeni w ten pogram edukacyjny reprezentujący jedność w różnorodności i kulturę spotkania.

>>> Indonezja: ponad 700 tys. ha lasów zniszczonych przez działalność wydobywczą

W 2022 roku Fundacja Scholas Ocurrentes zostało zaproszone do udziału w szczycie G20, który odbył się na Bali w Indonezji. Podczas tego globalnego wydarzenia przedstawiciele fundacji spotkali się ze światowymi liderami ze sfery politycznej, edukacyjnej i społecznej, którym zaprezentowali ten innowacyjny model edukacji. Spotkali się też z przedstawicielami ministerstwa edukacji i odwiedzili jedną z indonezyjskich wysp, gdzie w czasie spotkania z lokalną społecznością promowali kulturę spotkania i pokoju. Następnie fundacja wysłała do Indonezji specjalny zespół, który miał lepiej zrozumieć lokalne środowisko i opracować skuteczną strategię działania. Ściśle współpracując z lokalnymi władzami, szkołami i uniwersytetami, opracowano kompleksowy plan pracy mający na celu promowanie globalnego obywatelstwa wśród młodych Indonezyjczyków. Grupa młodych została przeszkolona w siedzibie fundacji w Hiszpanii i teraz wdraża nowy system edukacyjny w swoich społecznościach.

>>> Indonezja: czołowe organizacje islamskie cieszą się na wizytę papieża Franciszka

Scholas Occurrentes powstały w następstwie specjalnego porozumienia podpisanego 13 sierpnia 2013 r. przez sławnych piłkarzy – Lionela Messiego i Gianluigiego Buffona – w siedzibie Papieskiej Akademii Nauk. Swoimi korzeniami sięga tzw. „Szkół siostrzanych” oraz „Szkół sąsiedzkich”, stworzonych z inicjatywy Franciszka jeszcze w czasach, kiedy był on arcybiskupem Buenos Aires. Obecnie fundacja Scholas Occurrentes to sieć ponad 400 tys. placówek w 190 krajach świata.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze