EPA/YOUSSEF BADAWI

Tragiczny bilans burz piaskowych w Indiach

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Co najmniej 77 osób poniosło śmierć, a 143 odniosły obrażenia podczas burz piaskowych na północy Indii – podały lokalne służby ds. zarządzania katastrofami.

Najbardziej poszkodowane są stany Uttar Pradeś i Radźasthan, gdzie odnotowano odpowiednio 46 i 31 zgonów. Większość ofiar zginęła pod zawalonymi drzewami, które silny wiatr wyrywał z korzeniami – podaje agencja AFP. Wiele osób spało, gdy ich domy zawaliły się po uderzeniu piorunów – informuje portal BBC News.

Najbardziej dotknięty został rejon miasta Agra na zachodzie Uttar Pradeś, gdzie mieści się słynne mauzoleum Tadż Mahal. Według najnowszych danych zginęło tam 36 osób.

W regionie turystycznym, jakim jest Radźasthan, „większość 31 zabitych i 102 rannych pochodziła z trzech dystryktów Alwar, Dholpur i Bharatpur” – powiedział Hemat Gera z wydziału ds. zarządzania katastrofami i pomocy humanitarnej w tym stanie.

W wyniku burz piaskowych, którym towarzyszył silny wiatr, zniszczone zostały domy, zginęło bydło; odnotowano także przerwy w dostawie prądu. Późnym popołudniem w środę biała zasłona pyłu otoczyła New Delhi, zacierając widoczność; następnie doszło do gwałtownej burzy. W stolicy Indii nie odnotowano żadnych ofiar w ludziach.

Burze piaskowe są powszechne w tej części Indii latem, ale utrata życia na taką skalę jest niespotykana

Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze