Zdjęcie: Sagrada Familia, Barcelona, fot. Alejandro Garcia, PAP/EPA.

Wenecja i Barcelona w hołdzie prześladowanym chrześcijanom [ZDJĘCIA]

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Wenecka bazylika Santa Maria della Salute, most Rialto oraz inne zabytki i symboliczne punkty w mieście zostały we wtorek wieczorem oświetlone na czerwono w hołdzie chrześcijanom prześladowanych na świecie. Inicjatywę tę poparł papież Franciszek.

Zdjęcie: bazylika Santa Maria della Salute w Wenecji, fot. wikimedia

Inicjatorami przedsięwzięcia pod nazwą „Wenecja na czerwono” były Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie i Kościół katolicki w mieście. W ten sposób w dniu tradycyjnej dorocznej pielgrzymki młodzieży do bazyliki postanowiono przypomnieć o chrześcijanach – mordowanych, wypędzanych z domów, dyskryminowanych, cierpiących z powodu przemocy w różnych częściach świata i położyć nacisk na znaczenie wolności religijnej. Wczoraj publikowaliśmy informacje z raportu o prześladowanych za wiarę.

W sposób szczególny przywołano los Pakistanki Asii Bibi, która spędziła ponad osiem lat w więzieniu skazana na śmierć pod zarzutem obrazy Mahometa. Ostatnio została uniewinniona przez Sąd Najwyższy Pakistanu i opuściła kraj. W przesłaniu do organizatorów oświetlenia zabytków papież Franciszek wyraził nadzieję, że uwrażliwi to ludzi na dramat prześladowanych chrześcijan. Podobnie oświetlono kościół Sagrada Famailia w Barcelonie w Hiszpanii. To tym ważniejsze, że obie budowle, oba zabytki i obie świątynie są znane na całym świecie, odwiedzane przez setki tysięcy turystów. Dzięki temu więcej ludzi może uświadomić sobie, jak wielki jest problem prześladowania chrześcijan na świecie. (Zdjęcia: Sagrada Familia, fot. Alejandro Garcia, PAP/EPA).

Galeria (3 zdjęcia)
Zobacz także
Wasze komentarze