Wybrzeże Kości Słoniowej: utworzenie akademii katolickiej

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Przypomnienie stosunku Kościoła katolickiego do masonerii i zapowiedź powołania akademii katolickiej to dwa główne tematy obrad 110. posiedzenia plenarnego biskupów Wybrzeża Kości Słoniowej, które odbędą się w dniach 21-27 maja w Ośrodku św. Teresy w Bingerville koło Abidżanu.

O planach tych poinformował dziennikarzy na konferencji prasowej 11 bm. sekretarz generalny tamtejszego episkopatu ks. Emmanuel Wohi Nin – podał 16 maja francuski portal katolicki „La Croix Africa”. Jak podaje prawie gotowy jest już list pasterski Konferencji Biskupów Wybrzeża Kości Słoniowej na temat niezgodności nauczania Kościoła z doktryną masonerii. „Przed ogłoszeniem go biskupi konsultowali się z osobami dobrze zorientowanymi w tej tematyce” – zapewnił sekretarz generalny episkopatu.

Będzie to kolejny dokument tamtejszych biskupów, przestrzegający wiernych przed obcą ideologią – w maju ub.r. wydali oni list poświęcony różnym grupom ezoterycznym i wzywający osoby zaangażowane w masonerię do „zawrócenia z tej drogi”. Już wtedy zapowiedziano opracowanie listu na temat wolnomularstwa.

Biskupi zamierzają też omówić sprawę utworzenia w kraju akademii katolickiej, której zadaniem ma być zabieranie głosu na temat ważnych zagadnień, dotyczących życia Kościoła i narodu. W tym celu przewiduje się skupienie w akademii ekspertów katolickich, którzy będą się wypowiadać i wydawać opinie na tematy, budzące w danym momencie szczególne zainteresowanie i namiętności. „Kościół nasz obfituje w wybitne jednostki z akademickiego punktu widzenia, wielkich intelektualistów zdolnych do rozjaśniania światła biskupów i Kościół chce wykorzystać ich kompetencje, aby dobrze się wypowiadać w swych przyszłych oświadczeniach” – zaznaczył ks. Wohi Nin.

Wybrzeże Kości Słoniowej: utworzenie akademii katolickiej
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze