Lahti, Finlandia, 24.02.2017. Polak Kamil Stoch podczas kwalifikacji na skoczni HS 100 w Lahti, 24 bm. W fiñskim mieœcie odbywaj¹ siê mistrzostw œwiata w narciarstwie klasycznym. Jutro odbêdzie siê konkurs skoków narciaskich. (gj) PAP/Grzegorz Momot

Mistrzostwa Świata w skokach: Polacy bez medali

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Stefan Kraft zajął pierwsze miejsce w dzisiejszych zawodach Mistrzostw Świata w Lahti. Austriak wyprzedził Andreasa Wellingera o 2,1 pkt. Trzecie miejsce zajął Markus Eisenbichler. Kamil Stoch i Maciej Kot tuż za podium.

Konkurs przeprowadzany był na Salpauselcce (HS 100), czyli małej skoczni. Na półmetku zawodów trzech naszych zawodników miało szansę na medal. Najwyższej plasował się Kamil Stoch, zajmujący miejsce tuż za podium. Tuż za nim był Dawid Kubacki. Maciej Kot zajmował siódmą pozycję.

Niestety w drugiej serii Polacy nie zdołali nadrobić strat. Kamil Stoch oddał ładny skok, dzięki któremu prowadził wyrównaną walkę o trzecie miejsce z Markusem Eisenbichlerem. Dobrze spisał się również Maciej Kot przeskakując dwa miejsca do przodu. Dawid Kubacki oddał niestety bardzo słaby skok, który ostatecznie zapewnił mu ósmą pozycję.

Następne zawody 1 marca odbędą się na dużej skoczni.

/ab

Mistrzostwa Świata w skokach: Polacy bez medali
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze