Prezent na ślub? Misyjny Bukiet!

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

O powołanych do kapłaństwa i życia konsekrowanego w Kościołach na terenach misyjnych troszczy się szczególnie Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła (PDPA), jedno z czterech Papieskich Dzieł Misyjnych (PDM).

Inicjatywa „Misyjny Bukiet” to propozycja skierowana do szerokiego grona odbiorców: księży diakonów, sióstr zakonnych i zakonników składających śluby oraz do nowożeńców i jubilatów. Zachęcają oni swoich gości, aby kwotę przeznaczoną na zakup kwiatów przekazali na wsparcie misyjnych seminarzystów. Jest to wyraz wdzięczności za dar życia, a także za dar powołania kapłańskiego lub małżeńskiego.

W dniu uroczystości kwotę przeznaczoną na kwiaty goście mogą włożyć do przygotowanej specjalnie na tę okazję koperty lub puszki. Temu gestowi towarzyszy modlitwa za seminarzystów, którzy w krajach misyjnych przygotowują się do kapłaństwa, za nowicjuszy i nowicjuszki.

Dzieło św. Piotra Apostoła, istniejące od 1889 roku, również dzisiaj pomaga rozwiązywać problem kształcenia lokalnych powołań. W krajach misyjnych nie brakuje chętnych do seminariów, lecz najczęściej brak jest środków na ich utrzymanie. PDPA w Polsce otacza opieką ponad 200 seminarzystów z Peru, Madagaskaru i Demokratycznej Republiki Konga. Zachęcamy więc do wsparcia kleryków z krajów misyjnych poprzez włączenie się w inicjatywę „Misyjny Bukiet”.

Sekretariat krajowy PDPA przygotował spot „Nowożeńcy z misją”, zachęcający nowożeńców do dzielenia się swoją radością z przyszłymi kapłanami z krajów misyjnych. Kierujemy go do wszystkich narzeczonych, aby już od początku swojej wspólnej drogi dzielili się miłością i szczęściem z innymi.

Kwiaty zwiędną, a ofiara – zarówno duchowa, jak i materialna – jest wielkodusznym wsparciem na drodze do realizacji powołania.

Prezent na ślub? Misyjny Bukiet!
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze