fot. PAP/Waldemar Deska

Modlitwa za górników na Groniu Jana Pawła II

W intencji górników i pracowników kopalni „Ziemowit” modlono się 11 grudnia br. na Groniu Jana Pawła II w Beskidzie Małym. Eucharystii przewodniczył ks. prof. Maciej Ostrowski, wykładowca Papieskiego Uniwersytetu w Krakowie, ratownik GOPR, podróżnik, duszpasterz ludzi w drodze.

W kazaniu duchowny zachęcił, by zachwycić się otrzymanym od Boga darem natury. „Największą i najgłębszą przyczyną radości jest jednak to, że zbliża się nasze zbawienie. Myśmy tego zbawienia właściwie już dostąpili, można by tak powiedzieć obrazowo. Już jesteśmy jedną nogą w niebie” – stwierdził i zauważył, że radość jest potrzebna, by nasza wiara nie gasła.

>>> Schodzimy 170 metrów pod ziemię, do kaplicy św. Barbary [ZDJĘCIA]

„Po coś my tutaj przyszli na tę Mszę? Przyszliśmy zobaczyć Jezusa Chrystusa obecnego tutaj w sposób tajemniczy, w sposób niedostrzegalny zmysłami, ale dostrzegalny tylko przez wiarę” – zakończył, trawestując słowa z niedzielnego czytania z Ewangelii.

Groń Jana Pawła II w Beskidzie Małym to jedyny szczyt górski w Polsce noszący imię papieża Polaka. Wzniesienie liczy 890 metrów n.p.m. Znajduje się tu kaplica postawiona w 1995 r. oraz stalowy krzyż z 1991 r., poświęcony „ludziom gór”.

Papież w latach swego dzieciństwa i młodości wielokrotnie przychodził na ten szczyt, bywał tu również jako biskup. Ostatni raz wszedł na Leskowiec i Jaworzynę jako kardynał w 1970 r., po Mszy św. odprawionej w Kalwarii Zebrzydowskiej z okazji 25-lecia kapłaństwa.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze