Warszawa, 02.05.2017. Obchody Dnia Flagi RP oraz Dnia Polonii i Polaków za Granic¹ – prezydent Andrzej Duda (P) rozdaje polskie flagi, po uroczystoœci podniesienia Flagi Pañstwowej RP na Wie¿y Zegarowej Zamku Królewskiego w Warszawie, 2 bm. 2 maja obchodzimy Dzieñ Flagi RP. (mr) PAP/Pawe³ Supernak ***Zdjêcie do depeszy PAP pt. Uroczyste podniesienie flagi pañstwowej na Zamku Królewskim***

Na Zamku Królewskim uroczyście podniesiono flagę

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W związku z przypadającym 2 maja Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, na Wieży Zegarowej Zamku Królewskiego, w obecności prezydenta Andrzeja Dudy, uroczyście podniesiono dziś flagę państwową.

W uroczystości na pl. Zamkowym, która odbyła się z asystą wojskową, uczestniczyli także m.in. pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda, szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz i wojskowi dowódcy; wydarzeniu przypatrywali jej się warszawiacy i turyści.

Podniesienie flagi poprzedził okolicznościowy koncert w wykonaniu orkiestry wojskowej z Warszawy. Muzycy wykonali m.in. Mazurka f-dur Fryderyka Chopina, „Witaj, majowa jutrzenko”, Poloneza a-dur, hejnał Warszawy i wiązankę piosenek poświęconych stolicy.

Fot. PAP/Paweł Supernak

Uroczystość zakończyła defilada wojskowa. Następnie prezydent, pierwsza dama, a także minister obrony podeszli do zgromadzonych na pl. Zamkowym rozdając biało-czerwone chorągiewki.

Po uroczystości na pl. Zamkowym prezydent uda się przed Belweder, gdzie złoży kwiaty przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Następnie na dziedzińcu Belwederu Andrzej Duda wręczy odznaczenia państwowe oraz flagi przedstawicielom organizacji krajowych i polonijnych.

Równolegle z uroczystością na Zamku Królewskim podniesienie flagi odbyło się na Pałacu Prezydenckim. W tej uroczystości wziął udział szef BBN Paweł Soloch.

Fot. PAP/Paweł Supernak

Na Zamku Królewskim uroczyście podniesiono flagę
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze