PAP/Leszek Szymański

NA ŻYWO: Koronawirus w Polsce [14 kwietnia]: 7202 zakażonych, 263 zmarłych

Poznań: kolejny lekarz szpitala zakaźnego ze zdiagnozowanym koronawirusem

We wtorek potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u lekarza oddziału chorób wewnętrznych poznańskiego jednoimiennego szpitala zakaźnego. To 12. członek personelu placówki, u którego zdiagnozowano koronawirusa.

Informację o zakażeniu lekarza z oddziału wewnętrznego potwierdziła PAP we wtorek wieczorem rzecznik prasowa poznańskiego urzędu miasta Joanna Żabierek. Do tej pory koronawirusa wykryto u 12 członków personelu. „Zakażonych jest troje lekarzy, sześć pielęgniarek, jedna opiekunka, jedna salowa oraz jeden technik hemodynamiki” – przekazała Żabierek.

2020-04-14 21:53:41

9-letnia pacjentka po przeszczepie wyzdrowiała z COVID-19

9-letnia Hania, która choruje na białaczkę i przeszła przeszczep szpiku kostnego i wykryto u niej zakażenie koronawirusem wyzdrowiała z COVID-19. Dziewczynka jest pacjentką kliniki hematologii dziecięcej Przylądek Nadziei we Wrocławiu.

9-letnia Hania / fot. Facebook / Krzysztof Kałwak

2020-04-14 20:06:41

Proboszcz z Częstochowy rozdaje maseczki ochronne

Prawie tysiąc maseczek ochronnych rozdał swoim wiernym proboszcz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Częstochowie. W ciągu 3 dni do prawie 400 skrzynek pocztowych wszystkich domów i mieszkań dostarczono życzenia od kapłanów pracujących w parafii wraz z maseczkami uszytymi przez siostry zakonne. Od dziś mogą je otrzymać również inni chętni mieszkańcy Częstochowy. Akcja rozprowadzania tychże środków ochronnych potrwa co najmniej do Niedzieli Miłosierdzia.

fot. unsplash

2020-04-14 20:05:22

74 żołnierzy i 36 pracowników wojska zakażonych

Podczas Wielkanocy służbę pełniło codziennie 9 tys. żołnierzy wspierających policję, Straż Graniczną, służby medyczne i samorządy – powiedział szef MON Mariusz Błaszczak. Poinformował, że u 74 żołnierzy i 36 pracowników w wojska stwierdzono koronawirusa.

2020-04-14 20:03:55

Bezpłatne testy na koronawirusa dla medyków

Laboratoria medyczne grupy „Diagnostyka” rozpoczęły we wtorek akcję, w ramach której będą przeprowadzać bezpłatne testy na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 dla medyków. Obecnie próbki pobierane są w mobilnych punktach pobrań w dwóch lokalizacjach – w Warszawie oraz w Łodzi.

Autobus komunikacji miejskiej w Gdyni z symboliczną osłoną na masce Akcja ma zachęcać do noszenia maseczek, fot. PAP/Adam Warżawa

Firma podała w komunikacie, że polski personel medyczny może stanowić nawet 18 procent osób w grupie zakażonych koronawirusem. „Do tej pory ponad 4,5 tysiąca medyków poddanych zostało kwarantannie. Jednocześnie nie wszyscy pracownicy sektora ochrony zdrowia są objęci badaniami finansowanymi przez NFZ”  – jak podkreślono, w odpowiedzi na ten problem sieć laboratoriów postanowiła rozpocząć bezpłatne badania na obecność koronawirusa dla przedstawicieli wybranych zawodów medycznych: lekarzy, stomatologów, diagnostyków laboratoryjnych, pielęgniarek oraz ratowników medycznych, którzy pracują poza szpitalami.

2020-04-14 19:57:50

Maseczki od WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekaże m.in. 2,6 mln maseczek chirurgicznych stacjom pogotowia ratunkowego, DPS-om, oddziałom ginekologiczno-położniczym i szpitalom walczącym z koronawirusem – podała Fundacja WOŚP.

Jak poinformowano w komunikacie, maseczki stanowią największą część dostawy realizowanej przez WOŚP. Polskiej służbie zdrowia przekazane zostaną również inne środki ochrony osobistej, m.in. przyłbice, płyny dezynfekujące i mydła.

2020-04-14 19:49:00

Apel samorządu lekarskiego

Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej apeluje do lekarzy o zlecanie testów na obecność koronawirusa w każdym medycznie uzasadnionym przypadku.

 

Samorząd lekarski zauważył, że możliwości diagnostyczne w zakresie walki z koronawirusem poprawiają się – liczba dostępnych testów zwiększa się, dlatego też powinny być w pełni wykorzystywane, nawet pomimo tego, że regulacje w tej kwestii nie do końca są jasne. „Pomimo że regulacje rozszerzające możliwości wykonywania testów wprowadzone przez Narodowy Fundusz Zdrowia w dniu 4 kwietnia nie są precyzyjne, a nasze pytania do Narodowego Funduszu Zdrowia zawarte w apelu z 10 kwietnia pozostały jak na razie bez odpowiedzi, liczba wykonywanych testów, w szczególności personelowi medycznemu, musi stale się zwiększać” – zaznacza samorząd.

2020-04-14 19:47:24

11 podchorążych z koronawirusem

U 11 podchorążych Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie potwierdzono zakażenie koronawirusem – poinformowała rzeczniczka uczelni. To osoby z akademika, który objęto kwarantanną pod koniec marca w związku z zachorowaniem mieszkającej tam studentki.

Jak podała rzeczniczka, wymazy pobrano od wszystkich osób, które decyzją komendanta Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej w Modlinie do 20 kwietnia zostały objęte kwarantanną w Akademiku Wojskowym nr 3 WAT. Jest to 358 podchorążych i czterech żołnierzy zawodowych. Osoby z wynikiem pozytywnym zostały przekwaterowane do oddzielnych pomieszczeń w ramach akademika.

fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

2020-04-14 19:44:46

Tu nie ma nowych zakażeń, tu są ozdrowieńcy

W ciągu ostatniej doby odnotowaliśmy w woj. pomorskim trzy kolejne wyzdrowienia – poinformował we wtorek Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. W regionie koronawirusa pokonało łącznie 16 osób.

We wtorek na Pomorzu nie odnotowano nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Badania próbek od mieszkańców regionu wykazały wynik ujemny.

2020-04-14 19:37:47

153 nowe zakażenia, 12 osób kolejnych ofiar

Jest 153 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (41), mazowieckiego (27), opolskiego (19), łódzkiego (16), świętokrzyskiego (12), dolnośląskiego (10), podlaskiego (10), kujawsko-pomorskiego (7), wielkopolskiego (6), małopolskiego (3) i zachodniopomorskiego (2).

 

Ministerstwo zdrowia jednocześnie z przykrością informuje o śmierci 12 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu). To osoby w wieku od 42 do 98 lat, większość z nich miała choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem wynosi więc 7202.

2020-04-14 17:42:25

Restrykcje będą różnie znoszone w różnych obszarach?

Jest duże prawdopodobieństwo, że szczególnie w kolejnych etapach „odmrażania” gospodarki, restrykcje będą różnie znoszone w różnych obszarach kraju – ocenia wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Tam, gdzie można stwierdzić, że ryzyko jest mniejsze, możemy sobie pewnie pozwolić na więcej – dodaje.

 

Wiceminister zdrowia odniósł się w Polskim Radiu 24 do tego, że w większych aglomeracjach są wyższe wskaźniki zachorowań na koronawirusa. Stwierdził, że to nie dziwi, ponieważ w większych miastach jest też więcej miejsc, w których można mieć kontakt z większą liczbą osób np w funkcjonującej na większą skalę komunikacji miejskiej. „My analizujemy sytuację powiat po powiecie, aby też dostosowywać środki, podejmowane w celu zwalczania koronawirusa do tej specyfiki konkretnych lokalizacji” – podkreślił.

2020-04-14 17:16:11

Testów w Polsce nie zabraknie

Testów na koronawirusa w Polsce nie zabraknie, obecnie w 60 laboratoriach możemy wykonywać prawie 20 tys. testów na dobę – informuje rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Kraków: badanie w mobilnej stacji kontrolnej Medicovid, bezkontaktowe wykrywania osób potencjalnie zarażonych COVID-19, sprawdzanie temperatury osób wchodzących do rożnych obiektów, fot. PAP/Łukasz Gągulski

Rzecznik resortu był pytany o mniejszą w ostatnich dniach liczbę wykonywanych testów w kierunku koronawirusa. „Niestety to i dla nas jest przykra informacja, bo my możliwości przeprowadzania testów zwiększamy” – skomentował Andrusiewicz. MZ szacuje, że obecnie 60 laboratoriów w Polsce może wykonywać prawie 20 tys. testów na dobę. W poniedziałek resort poinformował, że w ciągu doby wykonano 5,6 tys. testów. „Na pewno wpływ na to miały święta, ograniczona liczba personelu, który kieruje na badania” – ocenił rzecznik. Przypomniał, że to nie minister zdrowia decyduje o wykonaniu testu u poszczególnych osób. „To co my możemy robić i co robimy, to udostępnianie możliwości do testowania. Testują, kierują na testy służby medyczne, stacje sanitarno-epidemiologiczne”.

2020-04-14 16:56:52

Apeluje do ozdrowieńców o osocze

Tę metodą stosują już Chińczycy, Korea Południowa i Stany Zjednoczone. Ta terapia pomogła osobom w krytycznym stanie.

 

Przebyłeś chorobę COVID-19, posiadasz dwukrotnie ujemny wynik testu w kierunku SARS-CoV-2 pobrany w odstępie co najmniej 24 godzin, jesteś osobą pełnoletnią, a nie przekroczyłeś 65. roku życia, pragniesz pomóc drugiemu człowiekowi? Zadzwoń lub napisz maila – apeluje Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie.

 

Szpital rozwija projekt podawania osocza ozdrowieńców pacjentom chorym na COVID-19.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska wyjaśnia, na czym polega ta metoda. „Jest terapia, która polega na podawaniu osobom chorym osocza zawierającego przeciwciała ozdrowieńców, czyli osób, które przechorowały zakażenie koronawirusem. To w wielu krajach daje dobre efekty dzięki przeciwciałom, które posiadają”.

fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

2020-04-14 16:25:51

Polska będzie produkować 100mln maseczek miesięcznie

Polska osiągnęła zdolności produkcyjne w wysokości 40 mln maseczek miesięcznie, a chcemy, aby za miesiąc było to około 100 mln maseczek miesięcznie – podkreślił we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

fot. PAP/Leszek Szymański

Premier podkreślił, że tego typu sprzętu będzie coraz więcej. „Już dzisiaj dla służb medycznych, dla policji, dla straży granicznej, dla służb mundurowych, mamy na kilka tygodni do przodu ściągnięte materiały potrzebne do ochrony osobistej” – zaznaczył premier.

2020-04-14 15:57:46

Dominikinanin w szpitalu z powodu koronawirusa

„Kochani,nprosimy Was wszystkich o modlitwę w intencji Ojca Mirosława Nowaka OP, który kocha Lednicę i wiele lat posługiwał tu z Ojcem Janem, a teraz znalazł się w szpitalu dotknięty COVID-19” – napisali na facebookowym profilu organizatorzy spotkania Lednica 2000.

 

W marcu dotarła do nas też informacja o zakażeniu wśród dominikanów w Rzeszowie.

2020-04-14 14:14:51

Oświetlenie uliczne zgaśnie w nocy

Zarząd Dróg Miasta Krakowa zdecydował o wyłączaniu oświetlenia ulicznego na noc w godzinach 24.00-4.00 z powodu znacznego spadku przemieszczania się mieszkańców po mieście w tym czasie. Według szacunków rozwiązanie takie przyniesie oszczędności ok. 20 tys. zł każdej nocy.

Wyłączenie oświetlenia ulicznego będzie skoordynowane z wprowadzonymi ograniczeniami w kursowaniu komunikacji publicznej.

2020-04-14 14:10:28

Obowiązek zakrywania twarzy będzie doprecyzowany

Rozporządzenie zakładające m.in. obowiązek zasłaniania twarzy w miejscach publicznych będzie znowelizowane, ta kwestia zostanie doprecyzowana – informuje rzecznik resortu zdrowia, Wojciech Andrusiewicz. Dodał, że nowelizacja ma być w środę.

 

W rozporządzeniu Rady Ministrów z 10 kwietnia zapisano, że „od 16 kwietnia do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy części odzieży, maski albo maseczki, ust i nosa podczas przebywania poza adresem miejsca zamieszkania lub stałego pobytu”. „Rozporządzenie będzie znowelizowane, żeby jasno i precyzyjnie wskazać, kiedy maseczkę mamy zakładać” – stwierdził. Nie musi to być maseczka, chodzi o konieczność zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych, także za pomocą chusty czy innego materiału.

fot. PAP/ Łukasz Gągulski

„To będzie doprecyzowane: tam, gdzie spędzamy czas z rodziną, jedziemy wspólnie samochodem, to tej maseczki czy zasłaniania twarzy nie trzeba będzie. W miejscu pracy, jeżeli pracodawca wprowadza wszelkie wymogi bezpieczeństwa, jest zapewniony odstęp między pracownikami, są zapewnione płyny dezynfekcyjne, tam nie ma i nie będzie wymogu, żeby też stosować maseczkę. Oczywiście tam, gdzie kontakt między osobami jest bliski, zawsze można te maseczki wprowadzić” – wyjaśnił.

2020-04-14 13:54:30

Potrzebni lekarze - ochotnicy

Z apelem do lekarzy różnych specjalizacji o wsparcie dla szpitali, w których drastycznie brakuje personelu, zwraca się prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach dr Tadeusz Urban.

 

„Zwracam się do lekarzy różnych specjalizacji – wyłączając lekarzy powyżej 60 roku życia z apelem o wsparcie kadrowe szpitali, w których wystąpiły drastyczne niedobory kadrowe. Potrzebni są lekarze – ochotnicy, którzy podejmą w nich pracę w czasie epidemii” – napisał prezes Urban.  „Znajdujemy się w sytuacji nadzwyczajnej, dla nas lekarzy nastał czas próby. Musimy dowieść, że przysięga Hipokratesa wypowiadana na początku naszej drogi zawodowej wciąż jest aktualna. Wielu lekarzy pracujących w szpitalach jest dramatycznie przeciążonych, ponieważ większość ich kolegów przebywa w przymusowej kwarantannie i niejednokrotnie nie są w stanie zapewnić ciągłości pracy oddziałów. Wymagają oni Waszego wsparcia i pomocy” – dodał.

fot. EPA/NARENDRA SHRESTHA

2020-04-14 13:40:35

Kolos z Chin wylądował w Polsce

Na warszawskim Lotnisku Chopina przed południem wylądował największy samolot świata: Antonov An-225 Mriya.

 

Samolot przywiózł z Chin ładunek z niezbędnymi do walki z koronawirusem środkami ochronnymi. Kolos, który na grzbiecie mógłby przewieźć prom kosmiczny, dostarczył do naszego kraju m.in. 7 mln maseczek i kilkaset tysięcy kombinezonów ochronnych.

2020-04-14 12:56:32

Wielkopolskie: pleszewska porodówka zamknięta z powodu koronawirusa

Oddział porodowy szpitala w Pleszewie został zamknięty i wstrzymano przyjęcia. U jednej z położnych wykryto koronawirusa – poinformował w poniedziałek PAP rzecznik prasowy pleszewskiego szpitala Ireneusz Praczyk.

(PAP)

2020-04-14 10:21:09

Mamy 117 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia, 6 kolejnych ofiar

 

2020-04-14 10:04:43

Sasin: w przyszłym tygodniu zostanie złagodzona część obostrzeń, np. dot. handlu czy usług

Można się spodziewać, że w przyszłym tygodniu przynajmniej część obecnych obostrzeń zostanie zlikwidowana czy złagodzona; szczególnie jeśli chodzi o handel i usługi – powiedział we wtorek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

(PAP)

2020-04-14 09:18:53

MZ: 2471 hospitalizowanych z powodu koronawirusa, 618 wyzdrowiało

W związku z koronawirusem hospitalizowanych jest 2471 osób, ponad 144 tys. objęto kwarantanną, a 618 osób wyzdrowiało – poinformowało we wtorek rano Ministerstwo Zdrowia.

Resort przekazał, że zgodnie ze stanem z 13 kwietnia, czyli z poniedziałku, liczba osób hospitalizowanych wynosi 2471, liczba osób objętych kwarantanną 144 tys. 875, a objętych nadzorem sanitarno-epidemiologicznym 28 tys. 665.

Ministerstwo podało również, że wyzdrowiało 618 osób.

(PAP)

2020-04-14 09:11:37

Kraska: próbujemy wprowadzać metodę podawania chorym z COVID-19 osocza ozdrowieńców

Metoda polegająca na podawaniu osobom chorym na COVID-19 osocza zawierającego przeciwciała ozdrowieńców daje dobre efekty w krajach, gdzie jest stosowana. My także próbujemy ją wprowadzać – poinformował we wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

„Jest terapia, która polega na podawaniu osobom chorym osocza zawierającego przeciwciała ozdrowieńców, czyli osób, które przechorowały zakażenie koronawirusem. To w wielu krajach daje dobre efekty. My także próbujemy tę metodę wprowadzać” – powiedział wiceminister w TVP Info.

„Terapia polega na podawaniu przeciwciał, które będą niszczyły koronawirusa u osób chorych. Myślę, że jest to dość dobra metoda i skuteczna. Na pewno będzie przybywało osób, są zdrowe i będą posiadały przeciwciała” – dodał.

Kraska wskazał, że w Warszawie jeden ośrodek intensywnie pracuje na zagadnieniem.

Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie poinformował w sobotę 11 kwietnia, że rozwija projekt podawania osocza ozdrowieńców pacjentom chorym na COVID-19. Placówka zapowiadała, że pierwsi ozdrowieńcy oddadzą swoje osocze po Świętach Wielkanocnych.

(PAP)

2020-04-14 09:10:50

Szumowski: o takich wakacjach, jak do tej pory możemy zapomnieć

Według ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego „o takich wakacjach, jak do tej pory możemy zapomnieć”, a zmagania z epidemią potrwają rok. Szumowski podkreślił, że rząd rozważa różne scenariusze stopniowego otwierania szkół.

„O takich (wakacjach), jakie mieliśmy do tej pory, możemy zapomnieć” – powiedział Szumowski we wtorek w RMF24. Podkreślił, że nie ma żadnych danych naukowych, które by wskazywały, że „epidemia wygaśnie z powodu lata”. „Na świecie, gdzie mamy temperatury znacznie wyższe, dużo słońca, wirus jest obecny, epidemia jest obecna. W związku z tym nie podejrzewam, żeby nagle czerwiec, lipiec miały zlikwidować epidemię. Będziemy się z nią borykać przez rok” – mówił minister.

Minister Łukasz Szumowski, fot. PAP/Paweł Supernak

Pytany o obozy i kolonie stwierdził: „Możemy zakładać, że ich nie będzie”. „Chyba, że będziemy już mieli immunizację pewnych grup, na to też się przygotowujemy – żeby sprawdzać, kto jest odporny, kto jest nieodporny, kto już miał kontakt z wirusem, kto go nie miał, ale to już dalszy etap działania” – zaznaczył minister.

Szumowski powiedział, że trwają analizy scenariuszy, według których miałyby być otwierane szkoły. „Czy na przykład regionalnie, gdzie jest najmniej zachorowań, czy też wiekowo, np. klasy I do V, czy też w taki sposób, żeby to były trudno powiedzieć szkoły, ale opieka nad dziećmi dla osób, które nie mają co ze swoimi pociechami zrobić. Trudno rok trzymać dzieci w domach, to jest też nie do zrobienia” – stwierdził minister.

(PAP)

2020-04-14 09:09:40

PSP: kwarantanna dla podchorążych wszystkich kompanii w SGSP

Państwowa Inspekcja Sanitarna MSWiA podjęła decyzję o kwarantannie dla podchorążych wszystkich kompanii w Szkole Głównej Służby Pożarniczej – przekazał we wtorek PAP rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski. To wynik potwierdzenia zakażenia koronawirusem u części z nich.

(PAP)

2020-04-14 08:35:07

Kraska: Jak Polacy przestrzegali obostrzeń w święta, zobaczymy w za 7, 10 dni

Jak Polacy przestrzegali zaleceń dotyczących ograniczenia spotkań w święta, zobaczymy za siedem, dziesięć dni – wskazał we wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Wydaje się, że Polacy podeszli bardzo rozsądnie do problemu koronawirusa – ocenił.

2020-04-14 08:34:29

Minister Szumowski: od 19 kwietnia będziemy powoli odmrażać gospodarkę

Od 19 kwietnia będziemy powoli odmrażać gospodarkę – poinformował we wtorek rano minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jednocześnie podkreślił, że izolacja jest skuteczna i gdyby nie ona, liczba chorych byłaby znacznie wyższa.

„Będziemy powoli od 19 (kwietnia) odmrażać gospodarkę. Myślę, że to jest dobra wiadomość, jeśli patrzymy na wartości, jak wygląda koszt tej izolacji” – powiedział minister w rozmowie z RMF FM. Jednocześnie podkreślił, że obecna izolacja społeczna jest skuteczna i „gdyby nie ona, mielibyśmy dzisiaj kilkadziesiąt tysięcy chorych”.

fot. PAP/Radek Pietruszka

Zakażenie koronawirusem od 4 marca br., kiedy poinformowano o pierwszym przypadku, potwierdzono dotąd u 6674 osób, z których zmarły 232 osoby. W niedzielę resort zdrowia poinformował o 318 nowych przypadkach zakażenia SARS-coV-2. Zmarły kolejne 24 osoby.

W czwartek premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że po Świętach Wielkanocnych rząd przedstawi plan powrotu do „nowej rzeczywistości gospodarczej”. Zaznaczył, że będzie to plan „bardzo logiczny, uporządkowany, przedyskutowany z ekspertami i od zdrowia, i od gospodarki, i od spraw społecznych”.

(PAP)

2020-04-14 08:33:29

PSP: w poniedziałek strażacy zmierzyli temperaturę ponad 3,7 tys. osób

W poniedziałek w 56 granicznych punktach kontrolnych strażacy zmierzyli temperaturę ponad 3,7 tys. osób – poinformował we wtorek PAP rzecznik prasowy Komendanta Głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski.

zecznik prasowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Krzysztof Batorski poinformował PAP, że minionej doby w działaniach prowadzonych w 56 punktach kontroli sanitarnej na granicach Polski uczestniczyło 241 strażaków-ratowników, którzy zmierzyli temperaturę ciała u 3732 osób.

Dodał, że ponadto przed szpitalami utworzono 370 polowych izb przyjęć, które zabezpiecza 280 ratowników Państwowej Straży Pożarnej.

Straż pożarna, fot. Zofia Kędziora

Fot. Zofia Kędziora

Batorski zaznaczył, że wśród innych działań związanych z walką z SARS-CoV-2 było m.in. dowożenie żywności i leków osobom objętym kwarantanną, a także organizacja i dystrybucja środków ochrony i dezynfekcji oraz transport próbek do badań. Ostatniej doby strażacy przeprowadzili 299 takich interwencji, w których wzięło udział 975 strażaków-ratowników.

W działanie punktów kontrolnych na granicach kraju zaangażowane są służby medyczne, Straż Graniczna, straż pożarna, policja, ITD, KAS i wojsko.

(PAP)

2020-04-14 08:32:04

W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 5,6 tys. testów na koronawirusa

2020-04-14 07:16:09

Dzień dobry! Rozpoczynamy dzisiejszą relację na żywo

2020-04-14 07:04:05
Zobacz także
Wasze komentarze