Nabożeństwa Majowe z Prymasem Tysiąclecia
Jaka niewola zagraża nam, mimo odzyskanej niepodległości? Czy oddanie Matce Bożej może być zabezpieczeniem wolności? Czy „niewola miłości” może być sposobem na zachowanie wolności? – to tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzi podejmują przygotowane do tegorocznych Nabożeństw majowych „Czytania na maj – Maryjne Drogi wolności Prymasa Tysiąclecia”. Autorką rozważań jest Anna Rastawicka z Instytutu Prymasa Wyszyńskiego.
Zbiegający się z oczekiwaniem na beatyfikację Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego tegoroczny jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości jest okazją do spojrzenia na wolność w perspektywie duszpasterskich inspiracji Prymasa Tysiąclecia. A szczególnie złożonego z jego inicjatywy 3 maja 1966 r. na Jasnej Górze Millenijnego Aktu oddania w macierzyńską niewolę miłości Matce Bożej za wolność Kościoła w świecie. Przypadająca 3 maja Jej uroczystość – jest jeszcze jedną okazją, dla której warto podjąć „Maryjne Drogi Wolności Prymasa Tysiąclecia”, o czym mówi ojeciec Mariusz Tabulski, definitor generalny zakonu Paulinów, członkiem Komisji Maryjnej Episkopatu Polski.
„Maryjne Drogi Wolności” Prymasa Tysiąclecia przygotowane zostały pod patronatem Komisji Maryjnej Konferencji Episkopatu Polski. Patronem medialnym jest m.in Polskie Radio. Ukazały się one w formie książki oraz plików do pobrania, zamieszczanych na stronie Konferencji Episkopatu Polski oraz Fundacji „Czas to miłość”, która jest wydawcą publikacji.
To 31 rozważań opartych o słowa Kardynała Stefana Wyszyńskiego, przywołujących maryjną drogę zabezpieczenia naszej wolności. Prymasowskie SOLI DEO PER MARIAM – zbiegające się z papieskim TOTUS TUUS Jana Pawła II – w czasie ich wspólnego prowadzenia Kościoła w Polsce, wyraziło się m.in. w Millenijnym Akcie oddania Polski Matce Bożej.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |