Naukowiec nawraca się po badaniach nad Całunem Turyńskim. „To fotografia samego Jezusa”
Bill Lauto jest naukowcem zajmującym się środowiskiem oraz konsultantem ds. zrównoważonego rozwoju i energii, który od 14 roku życia poświęcił się badaniom nad Całunem Turyńskim. Według tradycji jest to płótno, który owijało ciało Pana Jezusa.
Wszystko zaczęło się od tego, że znalazł w Internecie zdjęcie Całunu i nie mógł sobie „wyobrazić, że patrzymy na zdjęcie samego Jezusa”. Dziś, mając tytuł licencjata w dziedzinie nauk o środowisku na Uniwersytecie St. John’s w Nowym Jorku i tytuł magistra w dziedzinie badań nad Całunem, Bill jest jednym z ekspertów Wystawy Całunu w Turynie podczas 10. Krajowego Kongresu Eucharystycznego, który odbywa się właśnie w Indianapolis w Stanach Zjednoczonych.
>>> Najprawdopodobniej tak wyglądało ciało Jezusa [WIDEO]
Towarzysząc wystawie repliki Całunu Bill „mówi i edukuje ludzi o wszystkich faktach oraz o ponad 100 latach badań naukowych przeprowadzonych na Całunie”. Dodał, że „samego obrazu nadal nie można wyjaśnić, w jaki sposób powstał i każdy, kto na niego patrzy, odczuwa to w ten czy inny sposób”.
Bill dorastał na Brooklynie w Nowym Jorku, uczęszczał do szkoły katolickiej, dopóki jego rodzina nie przeprowadziła się na Long Island, a on przeniósł się do szkoły publicznej, gdzie zaczął kwestionować swoją wiarę.
„Byłem więc 14-letnim młodym mężczyzną, który wchodził na pole nauki i zaczął rozważać możliwość, że nie istnieje ktoś taki jak Bóg. Odszukałem Jezusa Chrystusa w Encyklopedii Britannica, zobaczyłem tę fotografię i od tego momentu wszystko się dla mnie zaczęło” – powiedział.
Twierdzi, że studiowanie Całunu dało mu wiarę jakiej nie miał nigdy dotąd, bo ona opiera się także na rozumie. „Teraz, kiedy ludzie podchodzą do mnie i mówią: «Bill, jesteś naukowcem, nie wierzysz w te wszystkie rzeczy o Bogu…», odpowiadam: «Masz rację, nie wierzę, ja wiem” – powiedział.
„Potem wyjmuję z portfela zdjęcie przedstawiające trójwymiarowe dane Jezusa z Całunu Turyńskiego i pokazuję je im, a gdy ich usta otwierają się ze zdumienia, mówię: «Gdybyś mógł wyjaśnić ten obraz, wtedy może zacząłbym mówić o możliwości, że Bóg nie istnieje” – mówi.
Na koniec Bill stwierdził: „Jednak wszystkie badania naukowe prowadzone od ponad 100 lat pokazują, że Całun ma 2000 lat (…). Dowody są przytłaczające i można dojść do wniosku, że tak, to był i jest całun pogrzebowy Jezusa Chrystusa, Syna Bożego”.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |