epa06598409 Family members of plane crash victims mourn at the hospital in Kathmandu, Nepal, 12 March 2018. According to reports, Bangladeshi US-Bangla plane had crashed while landing at the airport with 71 passengers and crew onboard. According to Nepalese officials at least 40 people have been killed and at least 22 survived the crash. EPA/NARENDRA SHRESTHA Dostawca: PAP/EPA.

Nepal: 50 ofiar katastrofy samolotu [GALERIA]

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Co najmniej 50 osób zginęło, a 23 zostało ranne w katastrofie banglijskiego samolotu pasażerskiego, który rozbił się podczas lądowania na lotnisku w stolicy Nepalu, Katmandu – poinformował rzecznik wojska Nepalu. Na pokładzie było 71 osób.

Jak poinformował rzecznik prasowy linii lotniczych US-Bangla, samolotem podróżowało 32 pasażerów z Bangladeszu, 33 z Nepalu, jeden z Chin i jeden z Malediwów. Według dyrektora lotniska w Katmandu pilot przed lądowaniem kontaktował się z wieżą kontrolną i poinformował, że poleci w kierunku północnym. Zapytany przez kontrolera, czy wystąpił problem, odpowiedział przecząco.

„Samolot mógł wylądować z południowej strony pasa startowego, ale wylądował z północnej. Musimy ustalić powód niezwykłego lądowania” – powiedział cytowany przez „Kathmandu Post” dyrektor generalny Urzędu Lotnictwa Cywilnego w Nepalu Sanjiv Gautam. Według świadków obecnych na miejscu zdarzenia samolot uderzył w ziemię, a następnie zapalił się.

Premier Nepalu Khadga Prasad Sharma Oli złożył kondolencje rodzinom ofiar i zapowiedział dochodzenie w sprawie katastrofy. Samolot Bombardier Dash Q-400 leciał ze stolicy Bangladeszu, Dhaki. Jeszcze większa tragedia miała miejsce w 1992 roku. Wtedy samolot tajlandzkich linii lotniczych rozbił się podczas próby lądowania w Katmandu; śmierć poniosło wszystkich 113 znajdujących się na pokładzie. Zdjęcia: Narendra Shrestha, PAP/EPA.

Nepal: 50 ofiar katastrofy samolotu [GALERIA]
Oceń ten artykuł

Wasze komentarze